Ostravu musíte zažít

A my vám k tomu v tomto článku dáme hned několik důvodů. Ostrava už totiž dávno není tím černým hornickým městem, jenž nemá po estetické a vizuální stránce co nabídnout. My, kterým se Ostrava dostala pod kůži, si troufáme říci, že takovým městem vlastně nebyla nikdy. Více než kterákoli jiná místa v republice má totiž Ostrava duši, hloubku a je nesmírně bohatá – jak na kvalitní charaktery svých obyvatel a kulturní život, tak na osobitá místa, jež jinde nenajdete. Rádi bychom vám touto cestou představili alespoň některá z nich.

hotel Ostrava

Nenechte si ujít

Pokud se rozhodnete Ostravu navštívit, neminete (a opravdu byste neměli) rozsáhlou oblast Dolní Vítkovice. Toto místo bylo nespočet let opuštěné, poté, co v něm skončila průmyslová výroba. Nový život mu ale vdechla skupina nadšenců, která jej začala rekonstruovat a renovovat, přičemž patriotisticky zachovává všechny jeho originální technické dominanty. Oblast Dolních Vítkovic je dnes skutečným industriálním skvostem, ve kterém se kloubí původní a moderní architektura. Z výsledku vám půjde mráz po zádech. Své o tom vědí i organizátoři proslulého festivalu Colours of Ostrava, kteří zde našli to nejautentičtější útočiště pro svůj významný festival, mimochodem světově unikátní. Toto kouzelné místo disponuje i dvěma moderními technickými muzei, kde s dětmi snadno zapomenete na čas.

Kde se ubytovat?

Pokud se rozhodnete projít si město křížem krážem, vězte, že jeden den vám k tomu stačit nebude. To ale nevadí. Máte zde možnosti kvalitního a moderního ubytování. Oblíbený hotel Ostrava Jan Maria, jenž se mimo jiné nachází v blízkosti zdejší krásné zoologické zahrady, vám nabídne kvalitní ubytování i výhodné pobytové balíčky. A zajímá-li vás vedle procházek a ubytování i restaurace Ostrava či vířivka Ostrava, vězte, že to vše nabízí tento hotel v Ostravě na jednom místě.

Kam se ještě podívat?

Tak, ubytování a kvalitní služby bychom měli. Ale kam se ještě podívat? Určitě vás zaujme Landek Park, což je největší hornické muzeum v republice, stejně jako svět miniatur Miniuni nabízející desítky modelů významných budov evropských měst a sedmi divů světa. Pokud si chcete večer, jak se říká, vyrazit z kopýtka, jasnou volbou je vyhlášená Stodolní ulice. Výhledem na celé město pak nadchne dominantní věž ostravské Nové Radnice.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce