Na kole kolem světa

Cyklistika se za posledních deset let dostala na velmi vysoké místo v oblíbenosti, co se týče volnočasových aktivit. Vznikly a vznikají různé cyklostezky vedle těch turistických pro pěší. Města při revitalizaci na silnicích nebo chodnících také počítají s cyklisty a vyhrazují jim jejich vlastní pruh. Zkrátka a dobře na kole dojedete do práce, do obchodu, do hospody, na výlet a ti odváženější na něm můžou objet kus světa. Kolo perfektně nahrazuje dopravní prostředek, šetří životní prostředí a posiluje fyzickou kondici člověka.

Aby jezdilo kolo samo bez zbytečné dřiny, vyžaduje pravidelnou údržbu a servis. Pro technicky založené jedince je určitě radost si všechno sám opravit, my ostatní oslovíme odborníka. Ovšem promazat řetěz, utáhnout brzdy a nafouknout kola zvládne každý. Pro tuto jednoduchou činnost musíte být jako správný cyklista vybaven.

Výbava na výlety

Nároky na výbavu kola se samozřejmě zvyšují s náročností a délkou cesty. Městský jezdec určitě nepohrdne košíky na kolo. Koše jsou praktické úložné prostory a neměly by chybět na vašem kole. Jen tak dopravíte nákup a sebe domů zároveň a bezpečně. Řízení kola vás nebude omezovat, i kdybyste si zrovna chtěli cestou domů koupit psa nebo rybičky.

Nosiče na kolo poskytnou svým majitelům při dlouhých cestách perfektní oporu na jejich zavazadla. Jistě, zadní nosiče se dají využít i jinak. Jako děti jsme ho používali pro přepravu dalších osob. Vzpomínám si, že takové obyčejné kolo uveze až čtyři lidi. Teda ani ne tak lidi, jako spíš osmileté děti.

Cyklista by měl mít svou povinnou výbavu, i když ji zákon neurčuje jako v případě vozidla, můžete díky ní předejít spoustě nepříjemným záležitostem. Pumpička je základ. Světla a zvonek samozřejmostí. Blatníky jsou chytrý a praktický vynález. Vozit s sebou náhradní ventilky a nějaký ten klíč taky není k zahození.

Cyklistické doplňky

Existuje mnoho doplňků, které vám zpříjemní život na kole. Mezi tyto vychytávky patří i držák na pití, gelové potahy na sedátko, stojánky, zrcátka nebo například cyklocomputery, s jejichž pomocí budete mít naprostý přehled o najetých kilometrech.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce