Magnet fishing: Na co slouží při lovu pokladů hák?

Někteří lovci pokladů, kteří se vydávají k vodním hlubinám se silným magnetem a pevným lanem na magnet fishing, s sebou nosí ještě ocelový hák. K čemu jim je? Čtěte dál.

Magnet fishing – zábava u vody

Jako lovci pokladů se můžete cítit, pokud zkusíte magnet fishing. Je to dobrodružná zábava u vody. K velmi silnému magnetu přivážete pevné lano a spustíte do hlubin rybníka, jezera, řeky i městské stoky.

magnet fishing

Kousek táhnete po dně a vytáhnete na břeh. Chvilka napětí, a hned vidíte, jestli se podařilo z vody něco vylovit. K neodymovému magnetu se totiž přicvakne každý feromagnetický kov, který je poblíž. Většinou se však jedná jen o děravé trubky od kamen, ráfky kol, staré hrnce, kusy drátů.

Občas se ale podaří vylovit i utopené jízdní kolo, vypáčený trezor nebo dokonce munici. Na tu pozor, může být nevybuchlá a životu nebezpečná. V takovém případě hned z místa volejte policii.

Základní výbava: magnet + lano

Na začátek toho moc k hledání pokladů nepotřebujete. Základem je silný neodymový magnet na lov pokladů, který bývá v ocelovém pouzdře a má nosné oko. K němu pomocí spolehlivého uzlu přivážete pevné lano na magnet fishing.

K ruce se hodí i kýbl na případné úlovky a mokré lano, nutností jsou také ochranné rukavice pro lovce pokladů, do kapsy si strčte antibakteriální gel na ruce + něco na fotografování, stačí mobil.

hák na magnet fishing

A k čemu je ten hák?

Pokročilejší lovci s sebou nosí ještě ocelový hák. Ten slouží k tomu, když se neodymový magnet přicvakne k něčemu hodně velkému a pokud už jeho magnetická síla nestačí k tomu, aby zůstal nalezený předmět přicvaknutý a při tahání z vody neodpadl. Anebo když třeba najdete kulatou trubku, na které magnet drží hůře, protože styčná plocha je malá.

Může to být například kus plotu, ochranné zábrany používané silničáři nebo větší sloupek od dopravní značky. To všechno se dá ve vodě nalézt.

silný neodymový magnet na lov pokladů

Jak s hákem na magnet fishing pracovat?

Pomocí magnetu objevený předmět povytáhněte k hladině. Hákem pak můžete, anebo váš pomocník, předmět zachytit a společně z vody vylovit. Hák může mít své vlastní pevné lano. Můžete hák také přivázat k opačnému konci lana, na kterém máte uvázaný magnet na magnet fishing, je-li dostatečně dlouhé. K dispozici je třeba pevné 30metrové PES lano na magnet fishing s nosností 550 kg.

Střed lana přivažte k něčemu na břehu, ke stromu, k zábradlí, aby vám v hlubinách nezmizel magnet s lanem i hákem.

Můžete si jej i vyrobit. Návod, jak si hák na magnet fishing vytvořit, najdete na blogu Unimagnet.cz

Šťastný lov!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce