Funkční oblečení je základ pro výlety na motorce

Léto je již v plném proudu a každého majitele motorky láká vyrazit někam na projížďku. Když ale zjistíte, že vaše oblečení již není takové, jaké by mělo být a jeho ochranné funkce taktéž značně pokulhávají, je zapotřebí podívat se po nových oděvech. Pokud nevíte, nač se při jejich výběru soustředit, jste na správné adrese. Soustředíme se totiž na to, jakým způsobem je vhodné postupovat při volbě správného oděvu určeného pro jízdu na rychlém stroji.

Oblečení na motorku musí dýchat

Mnozí z nás si vzpomínají na dobu, kdy se na trhu nacházely moto kalhoty a bundy, které byly sice vyrobené z kvalitní kůže, nicméně nedýchaly. Mohly za to nedokonalé technologie, jež nemyslely ani na to, že se člověk potí a je třeba pot odvádět mimo povrch těla, aby nedošlo k prochlazení organismu. Současné modely jsou typické tím, že disponují poměrně rozsáhlými panely vyrobenými ze síťoviny, jež se starají o vzdušnost celého kompletu. Jízda bude mnohem příjemnější, když se budete cítit pohodlně a pro větší soustředěnost také bezpečnější.

Bezpečnost a elegance ruku v ruce

Na bezpečí je třeba u motocyklistů dbát obzvlášť. Člověk nikdy neví, kdy ho může potkat nějaká nepříjemná nehoda. I proto se vyplatí dbát na to, aby kalhoty na motorku měly vyjímatelné certifikované chrániče kolen. Právě kolena jsou totiž při pádu na řadě jako první a tvoří skluznou plochu. Zapomenout bychom neměli ani na bezpečnostní švy, jež jsou zcela speciální a vydrží i maximální tření způsobené dotekem s podložkou. To samé platí i o chráničích boků a dalších částí těla.

Nakupujte značkovou kvalitu

Že nevíte kde sehnat oděvy na motorku za výhodné ceny? Nevadí! Poradíme vám. Výbornou volbou je eshop společnosti MBW s.r.o. Jedná se o značkovou prodejnu veškerých oděvů určených pro jízdu na motocyklu. Najdete zde i přilby a další zajímavé doplňky, se kterými budete nejen dostatečně ochráněni, ale dokonale vylepší váš vzhled.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce