Turistika v Beskydech

Moravskoslezské Beskydy se mohou pochlubit především krásnou přírodou. Ačkoli ve většině krajů lze mluvit hlavně o historických památkách, Beskydy jsou tak trošku výjimkou, protože právě tato část republiky má turistům i cyklistům co nabídnout. Zkrátka a dobře jsou Beskydy jako dělané pro všechny milovníky aktivního odpočinku. A kam se v Beskydech vydat a na jakou procházku určitě jen tak nezapomenete? Bezpochyby na Lysou horu, která se tyčí až do výšky 1323 metrů.

Na vrchol Lysé hory se turisté bez problémů dostanou pěšky i na kolech. Pochopitelně bez problémů je řečeno tak trošku s nadsázkou, protože cesta až na vrchol Lysé hory je velmi náročná a to jak na kole, tak i pěšky. Je třeba si před cestou uvědomit, že cesta na vrchol je výhradně do strmého kopce, fyzicky méně zdatným cyklistům se rozhodně doporučuje, aby bylo kolo zanecháno doma a raději se turisté vydali po svých. Cesta se tak bude zdát méně náročná a navíc se během cesty můžete pravidelně kochat nejen krásnou přírodou, ale i výhledem do okolí, který je v tomto případě naprosto jedinečný.

Na vrcholu Lysé hory se nachází tzv. Bezručova horská chata, která turistům a odvážným cyklistům – zejména se jedná o vrcholové sportovce, nabízí příjemné občerstvení a během letních měsíců pochopitelně i něco na osvěžení.

Pokud při návštěvě Beskyd stojíte i o návštěvu některých historických památek, rozhodně nesmíte vynechat slavný hrad Hukvaldy nebo Štramberk. Na oba dva hrady se turisté naprosto bez problémů dostanou jak pěšky, tak i na kolech. Obecně ale lze říct, že Beskydy jsou na turisty a cyklisty velmi dobře připraveni.

Téměř všude jsou tak k dispozici stojany na kola, v hotelech a penzionech jsou pro návštěvníky připraveny uzamykatelné úschovny cyklistických kol.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce