Tipy na letní dovolenou v Jeseníkách

Toužíte po úniku z rozpálených ulic měst někam do přírody? Česká republika má spoustu krásných hor, které nabízí svěží letní vzduch a příjemné klima uprostřed čisté přírody. Jedním z nejpůsobivějších českých pohoří jsou Jeseníky na severní Moravě, jejichž dominantou je hora Praděd.

Horská střediska nemají své kouzlo jenom v zimě

Přestože si návštěvu hor většinou necháváme na zimní období, mají toho hodně co nabídnout také v letních měsících. Příjemné procházky, osvěžení v horských řekách, čerstvý svěží vzduch, okolní zeleň, to vše působí na všechny naše smysly. Horským střediskům stále hodně lidí dává přednost před úmornou cestou někam k moři. Pokud patříte mezi ně, přinášíme 2 tipy na skvělá místa.

Horská chata: ubytování Filipovice

Přímo v srdci Jeseníků nedaleko od Červenohorského sedla najdete na okraji obce s názvem Bělá pod Pradědem horskou chatu Filipovce, která se může stát kouzelným útočištěm pro vás a celou vaši rodinu v době letních prázdnin. Jedná se o strategické místo, odkud se dá jednoduše vypravit na túry směr Praděd, Ovčárna nebo Šerák. Je zde vybudovaná i kvalitní síť cyklostezek a hodně zajímavých míst můžete navštívit také autem. Pokud hledáte ubytování Jeseníky apartmány, rozhodně Filipovce omrkněte!

Bydlení v roubenkách: Annaberg

Naším druhým tipem je ubytování Jeseníky – Kouty nad Desnou. Tady na vás čeká soukromí, komfort a kopec romantiky. Nachází se tu dvě roubenky s 3 pokoji různých velikostí. Mezi nabízené služby patří sauna, vířivka, bazén a je zde samozřejmě možné grilovat. U každé roubenky najdete příjemné venkovní posezení pod pergolou. Je to ideální místo pro velké rodiny a pro všechny, kdo milují aktivní i pasivní odpočinek.

I odsud můžete podnikat výlety do okolí pěšky nebo na kole. Děti si to tu zamilují stejně jako dospělí, kteří zde najdou tolik žádaný klid.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce