Dovolená s dětmi v Čechách

Dovolená je hlavně o odpočinku, ale pokud máte děti, jde to mnohdy jen velmi těžko. Děti vyžadují pozornost, je třeba jim i po dobu dovolené vymyslet program a i to je důvod, proč jsou stále častěji rodiči vyhledávány hlavně ta místa, kde je dostatečné množství možností, jak s dětmi trávit čas.

V České republice se navíc v poslední době rozmohl trend, kdy rodiče dají děti na hlídání pracovníkům hotelu a sami si tak zajdou na příjemnou romantickou večeři bez dětí, na masáž nebo jen tak vyrazí na klidnou a romantickou procházku po okolí. O děti je dobře postaráno a navíc se nenudí někde v hotelovém pokoji. Pokud i vy máte děti a toužíte s partnerem po troše soukromí, rozhodně vybírejte z hotelů, které tuto službu hlídání dětí zajišťují po celý rok.

Pro děti je ideální aktivní dovolená. Můžete se s nimi vydat po horách, vyšlápnout si na kolech nebo navštívit různé hrady a zámky, kterých je v každém regionu České republiky opravdu požehnaně. Výjimkou v současné moderní době nejsou ani vodní radovánky, aquaparky, ve kterých se všechny děti vyřádí a den jim uteče jak voda.

S dovolenou přichází na řadu i samotná otázka cestování, které je zejména pro malé děti poměrně nepříjemné. U dovolených v České republice se očekává, že budou rodiny cestovat autem. Doprava je to relativně pohodlná, i když místy zdlouhavá. Máte-li malé děti, je vhodné vybírat místo pobytu tak, aby cesta netrvala příliš dlouho. Obecně se doporučuje s menšími dětmi cestovat maximálně dvě až tři hodiny, protože jde o dobu, která je pro malé děti ještě relativně snesitelná.

V České republice je provozováno několik hotelů i menších penzionů, které jsou na děti velmi dobře připraveny. Nechybí dětská strava v klasickém menu ani sladké tečky na konec.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce