5+1 nejlepších lyžařských středisek v Rakousku

V současné době jsou zimní dovolené velice skloňovaným tématem, neboť milovníci zimních sportů vyhledávají vhodné lyžařské destinace. Nicméně tamní lokality jsou nevyhovující kvůli špatným sněhovým podmínkám a nízké kvalitě služeb. Jestliže si chcete dopřát pohádkovou zimní dovolenou, doporučujeme zavítat do sousedního Rakouska. V následujících řádcích vám představíme pět nejlepších ski areálů v této zemi. A připravili jsme pro vás také bonus navíc.

1. Ischgl

Mekkou rakouských Alp je lyžařské středisko Ischgl, které disponuje 238 kilometry upravených sjezdovek. Ischgl je synonymum pro nespočetné množství superlativů. Jedná se o největší areál v Tyrolsku, nabízí nejlepší podmínky pro lyžování a nejznámější oblastí pro svůj bujný rekreační styl. Samozřejmostí jsou velké zábavní parky, mezi nimiž se nachází například PlayStation® Vita Ischgl Snowpark. Není divu, že si Ischgl drží pevné postavení na první pozici v mezinárodním měřítku.

2. Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Chloubou lyžařského střediska Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je moderní šesti-sedačková lanovka s vyhřívanými sedadly. Provozovatelé kontinuálně investují do nových zasněžovacích systémů a renovace sjezdových tratí. Na své si přijdou také dobrodruzi ve zdejším Freeride parku.

3. Kitzbühel – Kirchberg

Prázdninovou destinací s mezinárodní pověstí je Kitzbühel – Kirchberg. Snadno dostupné středisko investovalo od roku 2000 více než 225 milionů do jeho rekonstrukce. Přepravu zajišťuje osmi-sedačková lanovka s vyhřívanými sedadly. Samozřejmostí jsou sjezdovky všech obtížností.

4. Obertauern

Nezapomenutelné zážitky nabudete ve ski areálu Obertauern, kde se první sněhové vločky objevují už na podzim. Lyžařská sezóna zde trvá od konce listopadu do začátku května. Sjezdovky jsou v nadmořské výšce od 1 630 do 2 313 metrů. K dispozici je 1 gondola, 19 sedačkových lanovek a 6 tažných lan. Můžete sjíždět 100 kilometrů sjezdovek a 26 kilometrů běžeckých tratí.

5. Mayrhofen – Zillertal

Pětici nejlepších rakouských ski areálů uzavírá Mayrhofen-Zillertal. Lyžařská oblast nabízí 136 kilometrů sjezdovek a 57 vleků. Na své si přijdou také hrdinové, kteří by rádi vyzkoušeli strmý svah. K dispozici jsou hned dva fascinující extrémy, a to Action Mountain Penken a Leisure Mountain Ahorn.

Bonus jménem Nassfeld

Ačkoliv se lyžařské středisko Nassfeld objevilo až na 14. místě v hodnotícím žebříčku, přináší milovníkům lyžování spoustu výhod. Vyznačuje se největším počtem slunečních dnů v roce, tudíž nemusíte se obávat špatného počasí. Jestliže chcete strávit dovolenou v Nassfeldu, můžete se ubytovat v apartmánech českého provozovatele – BookNassfeld.cz.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce