Výlety v okolí Prahy

Hlavní město Praha je nejčastěji spojováno s krásnými a naprosto unikátními památkami a historickými místy či komplexy, které by každý Čech měl alespoň jednou za život navštívit. Málokdo si ale velmi dobře uvědomuje, že centrum Prahy není ani zdaleka všechno, co Praha a zejména pak její okolí nabízí. Ačkoli se povětšinou nejedná o takové historické a zejména pak architektonické skvosty, jako je tomu právě v centru hlavního města, zajisté budete velmi překvapeni nejen skvělou dostupností, ale hlavně úchvatnými přírodními úkazy, které jen tak někde nenajdete, v centru města už vůbec ne.

Co byste za žádných okolností neměli vynechat je hlavně vyhlídka Máj a Velkou Amerika, které je často přezdíváno jako český Grand Canyon.Velká Amerika se nachází zhruba 35 kilometrů od Prahy směrem na obec Mořina, kde se přímo u obrovského skalního lomu nachází parkoviště. Právě zde můžete bez problémů nechat auto a vydat se do větší blízkosti tohoto naprosto jedinečného přírodního úkazu, na kterém je už na první pohled vidět, že je člověkem naprosto nedotčen.

Velká Amerika je vápencový lom, který velmi připomíná slavný kaňon – ačkoli co do velikosti je tu rozdíl skutečně znatelný, a průzračná, krásně modrá voda ve spodní části lomu je ke koupání jako stvořená.

Druhým úkazem je již zmíněná vyhlídka Máj, která je od hlavního města vzdálena zhruba 40 kilometrů a nachází se nedaleko obce Teletín. Pokud budete hledat přehledně značenou turistickou stezku, s největší pravděpodobností se daleko nedostanete. Jak šel čas a o cestu se během let nikdo nestaral, zcela zanikla a proto je vhodné se vydat přímo po žluté turistické značce, se kterou rozhodně nezabloudíte.

Po cestě budete potkávat kravín, projdete hustým lesem a zhruba po jednom kilometru se z Teletína dostanete až na vyhlídku, která vám umožní podívat se na široké okolí.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce