Kam na výlet? Třeba do ZOO Praha

Volné víkendy tradičně patří výletování. Krátké, jednodenní výpravy na zajímavá místa přispívají k odpočinku, přestože na nich ujdete několik kilometrů. Je to dáno změnou prostředí, což je blahodárné na psychiku. A když navíc čas strávíte ve společnosti svých blízkých nebo přátel, o relaxaci máte postarána. Už víte, kam vyrazíte tento týden?

tipy na výlety

Výlety vybírejte i s ohledem na přání dětí

Když máte malé děti, obvykle cíl výletů plánujete s ohledem na jejich fyzické síly a také na to, co je bude především bavit. Není nic protivnějšího než otrávené dítě na výletě, kde není pro něho nic zajímavého. Ale zoologická zahrada, to je něco jiného. Tam si na své přijde prakticky každé dítě, i to, které dává před zvířaty dává přednost průlezkám a dovádění na nich. Výlet do ZOO Praha tak může být náplní volné soboty či neděle nebo svátku.

Proč právě do ZOO?

Čekají tu na vás expozice se cizokrajnými zvířaty, z nichž asi nejoblíbenější jsou sloni a gorily. Děti si dokonce užijí jízdu na unikátním sloním trenažéru. Na prohlídku zoologické zahrady v Praze si rozhodně vyhraďte celý den, abyste si všechny expozice mohli do sytosti užít. O hladu tu nebudete, protože tu na vás čeká možnost se občerstvit ve zdejších restauracích. Bližší informace o ZOO získáte na www.zoopraha.cz.

Ven na každý den

Při plánování rodinných výletů to chce znát nejrůznější místa, jež jsou pro návštěvu atraktivní. S jejich výběrem vám mohou pomoci webové stránky www.venkazdyden.cz, kde je spousta námětů na výlety s dětmi. Můžete si jednotlivé nabídky selektovat podle počtu kilometrů i hodin, a naplánovat si hezký den přesně podle svých potřeb. Na stránce https://www.venkazdyden.cz/…/na-vylet-do-prazske-zoo/1277 najdete popis místa i to, co vás na něm čeká. Díky tomuto webu bude plánování volných víkendů s dětmi jednoduché.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce