Investice do P2P půjček budou dostupnější a snazší – jak na investice do Zonky?

investice do P2P půjček

Projekt Zonky je bezpochyby nejznámějším zprostředkovatelem P2P půjček u nás. Nepotrvá však dlouho a tento nebankovní poskytovatel se stane dceřinou společností Air Bank. Co toto spojení pro český P2P projekt přinese? A co ona zkratka P2P v rámci půjček znamená?

Půjčka od Zonky je tzv. peer-to-peer službou (ve zkratce P2P), v rámci které lidé půjčují lidem. Zaujmout svým konceptem tedy mohou dvě skupiny lidí: ty, kteří potřebují půjčit, a drobné investory, jenž mají volnou určitou finanční částku a chtějí ji zhodnotit. To vše se odehrává online z pohodlí domova na tzv. P2P platformě.

Tento pojem lze jednoduše vysvětlit následovně: P2P platforma propojuje lidi, kteří si chtějí půjčit, a ty, kteří chtějí naopak investovat, a poskytuje jim místo, kde to lze uskutečnit.

Vše se v rámci P2P půjček vyřizuje online. Od registrace na P2P platformě a vyplnění žádosti přes proces schvalování a předložení nabídek investorů. Díky možnosti vyřízení na internetu tak žadateli i investorovi odpadne nutnost návštěvy pobočky nebo zdlouhavého telefonování. Více informací o P2P půjčkách a jiných úvěrech poskytuje následující odkaz: https://www.navigatoruveru.cz/.

Česká P2P půjčka od Zonky: recenze a zkušenosti

Nejznámějším zprostředkovatelem P2P půjček u nás je bezpochyby Zonky. Za tímto projektem stojí skupina PPF (která mimo jiné vlastní i v úvodu zmíněnou Air Bank), založen byl roku 2014. I přes to, že se doposud jedná o nebankovního poskytovatele, Zonky nepůjčuje zadluženým ani nezaměstnaným. Možná i z toho důvodu jsou recenze Zonky z valné většiny kladné.

p2p zonky

V případě žádání o půjčku na Zonky je potřeba doložit všechny požadované dokumenty, jako jsou např. osobní doklady, doložení o příjmu apod.,  a nebýt zapsán ani v jednom z registru dlužníků. Kromě doložených osobních údajů a dokladů je také při registraci na Zonky vyžadován vlastní příběh zájemce o půjčku. Čím více informací investorům poskytne, tím větší má šanci na získání úvěru s lepšími a výhodnějšími podmínkami.

Jak bylo zmíněno již výše, recenze Zonky jsou obvykle velmi dobré. Mnoho klientů dokonce uvádí, že jejich prostřednictvím získali podstatně lepší úrok než u jiných nebankovních poskytovatelů. Zonky dokonce pro lidi, kteří způsobu půjčování přes internet nedůvěřují, nabízí možnost osobně navštívit jednu z partnerských poboček. Kladné zkušenosti se Zonky mnoha zákazníků i investorů jen potvrzují, že se nejedná o podvod.

Zonky se se svým konceptem řadí mezi nejúspěšnější start-upy na úvěrovém poli v posledních několika letech. Během krátké doby se stal nejúspěšnějším poskytovatelem P2P půjček u nás. Z dalších P2P platforem lze jmenovat například Bankerat, Banking online nebo Prestito.

Propojení Zonky a Air Bank: co nového přinese?

Jak je uvedeno v samotném úvodu, poskytovatel služeb Zonky a společnost Air Bank se dohodli na užší spolupráci. Tato vzájemná kooperace dvou známých jmen na úvěrovém poli má přinést jak širší nabídku úvěrových služeb, tak nové možnosti investování. Zonky bude zároveň nadále pokračovat pod svou značkou a nabízet své P2P služby.

zonky a airbank

Zatímco projekt Zonky je založen na principu “lidé půjčují lidem” a v rámci P2P platformy se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších a nejužívanějších u nás, Air Bank se řadí mezi oblíbené poskytovatele bankovních produktů. Jejich propojení by mělo zjednodušit přístup ke službám obou institucí.

Klientům Air Bank přinese tato chystaná spolupráce nové možnosti pro investování volných prostředků, zároveň budou moci využít výhodné půjčky v případě, kdy naopak potřebují peníze navíc. Čímž vzniknou i nové příležitosti pro stávající investory fungující na platformě Zonky.

V každém případě to přinese inovaci na poli klasického bankovnictví, kdy se spojí velikán na poli bankovních produktů a oblíbený poskytovatel P2P půjček. Právě inovace a velmi blízká firemní kultura jejich propojení mohou nastávající spolupráci jedině pomoci.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce