Vydejte se na cestu za italskými krásami

Oblíbili jste si jedno konkrétní místo na dovolenou, kam se každoročně rádi vracíte? Zkuste dát šanci i jiným italským lokalitám. Uvidíte, nikdy nebudete litovat, že jste se vzdali oblíbeného hotelu a využili svůj čas na zcela nové obdivování.

Kalábrie Itálie se smaragdovým mořem

Oblast Kalábrie se rozléhá na jihozápadní části Apeninského poloostrova. Nejčistší evropská mořská voda se vyznačuje smaragdovou barvou, najdete ji právě zde, kde se průmysl provozuje jenom minimálně. Na tomto území nechybí ani masivy lemující členité pobřeží. Lidé si zde váží cizinců, už předem počítejte se vstřícným a přátelským chováním. Určitě neradi odmítnete nabízené rukodělné a zemědělské produkty. Kalábrie nemá nouzi ani o historické památky. Mezi nejnavštěvovanější patří Aragonský hrad v Reggio Calabria. Zde vás také potěší muzeum s archeologickými nálezy z období starověku. Kalábrie Capo Vaticano najdete mnoho malých pláží, které se ukrývají mezi skalnatými útesy. V tomto mysu se zalíbí každému, kdo miluje pěkné písčité pláže a tyrkysovou vodu.

Populární prázdninová lokalita

Gargano Itálie se už dostalo pod kůži mnohým návštěvníkům. Však si tu krásné teplo užijete od dubna až do října. Na vlastní oči se přesvědčíte, jak si příroda vyhrála s touto krajinou a vytvořila tady úžasné tvary. Příkladem je Pizzomuno. V městečku Vieste Gargano vás hlavně čeká opalování na písečné pláži. Veneto Itálie, to je známá oblast s hlavním městem Benátky postaveném na více než stovce ostrovů. Jde o vyhlášenou vinnou oblast s víny kvalitních značek. Lidé sem jezdí také ochutnávat domácí sýry, česnekové uzeniny a jiné delikatesy. Veneto se pyšní především písečnými plážemi u oblíbených plážových destinací (např. Bibione, Caorle, Rosolina Mare). Během pobytu určitě nevynechejte návštěvu starých měst Verony a Padovy.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce