Střední škola cestovního ruchu, chytrá volba pro vaše dítě

Na konci základní školy je čas zvolit si svou budoucí dráhu. Směr, jakým se jednou bude ubírat vaše kariéra. Stojíte i vy před svým důležitým rozhodnutím, kam jít dál studovat? A lákají vás jazyky a cestovní ruch? Pak máte ideální příležitost přihlásit se ke studiu na prestižní střední škole cestovního ruchu ARCUS v Praze.

Výhody studia na škole:

  • Můžete studovat až pět jazyků: angličtina, němčina, španělština, ruština a francouzština (v prvním ročníku studujete dva jazyky a od druhého pak tři jazyky povinně).
  • Ve škole je nainstalovaná televizní obrazovka s informacemi o dění ve škole.
  • V každé učebně je nainstalován datový projektor s ozvučením a počítačem.
  • K dispozici jsou tři počítačové učebny s LCD monitory, ozvučením a barevnými laserovými tiskárnami.
  • K dispozici jsou rovněž tři kopírky, z nichž jedna je barevná.
  • Docházku je možné sledovat pomocí docházkového systému, stejně tak je na internetu k dispozici klasifikace žáků s podrobnými údaji.
  • Žáci dostávají sešity a učebnice (mimo pracovních a jazykových).
  • Ve škole funguje Wi-Fi síť.

Informace o studiu a přijímacím řízení

Obor Cestovní ruch, který je nabízen právě střední školou cestovního ruchu v Praze, je 4letý a jedná se o denní studium zakončené maturitní zkouškou. V příštím roce bude přijato 25 studentů. Základem studia jsou zejména předměty, jako je: technika cestovního ruchu, ekonomika cestovního ruchu, obchodní korespondence, účetnictví, průvodcovství, základy práva, podniková ekonomika, psychologie, zeměpis cestovního ruchu a samozřejmě i praxe, jak učební, tak i odborná. Je kladen velký důraz na výuku cizích jazyků. Žáci jsou vyučováni řadou interních učitelů i externích odborníků z praxe a vysokých škol. Je dbáno na individuální přístup. Výhodná je i spolupráce s cestovními kancelářemi, kde jsou realizovány praxe žáků.

Studenti mohou využít výměnných pobytů v mezinárodních jazykových školách v Anglii a velkým přínosem jsou i praktická cvičení v terénu, kde se žáci učí průvodcovským dovednostem. Potěší i lyžařský výcvikový kurz, zeměpisná exkurze, a také zajímavá exkurze na výlov rybníka. Pro studenty bydlící mimo Prahu je připravené ubytování se sportovním areálem a vybavenou tělocvičnou.

Za studium se platí roční poplatek 22 900 Kč.

Pro přijetí ke studiu na škole je nutné podat přihlášku na předepsaném tiskopise nejdéle do 15. března 2016. Nekonají se přijímací zkoušky formou testů, ale uchazeči budou přijímáni na základě výsledků svého studia (v osmém ročníku a v prvním pololetí devátého ročníku) a dále podle doplňkových kritérií.

Uplatnění absolventů

Studenti se po absolvování středí školy cestovního ruchu ARCUS mohou uplatnit nejen jako uchazeči o studium na vysokých školách, ale také mnoho pracovat ve středních a vyšších funkcích v cestovním ruchu i jinde, kde je důležitá ekonomika, znalost marketingu či managementu.

Vykročte správným směrem, a pokud se právě rozhodujete, co jednou v budoucnosti chcete dělat, je cestovní ruch ideální volbou.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>