Co byste měli vědět před cestou do Chorvatska?

Stále ještě váháte, kam letos na dovolenou? Nebo snad patříte mezi tu hrstku českých turistů, kteří doposud nepodlehli kouzlu Chorvatska? Tato země je plná rozmanitých možností, jak trávit volný čas, nasát tamní kulturu, atmosféru a ochutnat vyhlášené nápoje či pokrmy. Pokud věříte mýtům, že je Chorvatsko pouze levnou destinací s přeplněnými plážemi, vyvedeme vás z omylu. Čekají vás luxusní hotely, apartmány s výhledem na moře a také okouzlující a blankytně čisté moře s řadou vodních aktivit.

Češi jsou vítáni

Spojení mezi Českou republikou a Chorvatskem máme tak nějak zažité, stejně jako je řada neznalců přesvědčená o nutnosti jezdit do Chorvatska s autem plným paštik a zavařenin. Konečně i český národ vidí v Chorvatsku řadu zajímavých ubytování pro náročné klienty i skupiny mladých přátel. Chorvatsko hotel můžete hledat online, a zajistit si tak svůj pokoj včas. S velkou pravděpodobností budete překvapeni, že se příjemně domluvíte, užijete si středozemní kuchyni plnou mořských plodů a čerstvé zeleniny a samozřejmě zavítáte na vyhlášené pláže oceněné za čistotu a udržovanost.

Chorvatsko – hotel a další ubytovací možnosti vás přijme s otevřenou náručí. To dokazuje také skutečnost, že sem Češi zavítají v obrovských davech a obsadí nejžádanější oblasti napříč celou zemí. Záleží tedy pouze na vás, zda hledáte pulsující místo s bary a diskotékami anebo snad klidnou dovolenou na ostrově v obklopení zeleně.

Místa, kam se vydat

Velmi oblíbená je například Pula v Istrii. Největší město bohaté na památky slibuje dostatek barů, diskoték i pláží. Na ostrov Krk se vydáte zase po mostě. Vyhledávaný je také Pelješac, kam jezdí milovníci vína a potápění. Na Korčulu či Hvar dojedete i autem a užijete si luxusní dovolenou. Za návštěvu rozhodně stojí Záhřeb, vnitrozemí Istrie a masiv Biokovo, kde na vás ve výšce 1400 metrů čekají neuvěřitelné scenérie.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce