Proč je vhodné cestovat na letiště vlastním vozem?

Odlétáte na dovolenou a přemýšlíte nad tím, jakým způsobem se dopravíte na letiště? Pokud ano, doporučujeme cestu vlastním automobilem. Důvodů, proč se takto rozhodnout, je hned několik. Prvním z nich je rozhodně celková pohodlnost. Jednoduše lze vozem přijet až téměř k samotnému terminálu a využít parkování na letišti Praha. Díky tomu není nutné plánovat svou cestu třeba ve spojení s městkou hromadnou dopravou, nebo ve spojení s veřejnými dopravními prostředky. Ty obvykle nejsou ani pohodlné, stejně jako nemusí být ani nijak rychlé. Nehledě na nevyhovující jízdní řády.

Cesta automobilem může vyjít levně

I to je důvod, proč tuto variantu zvolit. Pokud si spočítáte, na kolik by vás vyšla cesta běžnými dopravními prostředky, je více než jasné, že se automobil rozhodně vyplatí mnohem více. Dále nezapomínejte ani na to, že výhodně může vyjít i parkoviště na letišti Praha. Dnes je k dispozici několik možností, o kterých můžeme říci, že pokud jde o parkování automobilu v rámci běžné dovolené, mohou se ceny pohybovat v řádech několika stokorun. To jasně ukazuje, že se tato možnost rozhodně vyplatí každému. Zvláště, pokud se platba dělí mezi více lidí.

Máte jistotu bezproblémové cesty

Už výše jsme uvedli, že u veřejné dopravy může být problém nejenom s rychlostí, ale může zde být problém také s jízdním řádem. Kromě toho, že vám nemusí vyhovovat v souvislosti s návazností spojů, může být velkým problémem také zpoždění. To u vozu není často žádný problém. I v případě kolon jsou možnosti, jak je objet. Na samotné letiště vede několik tras, kterými je možné bez problémů dorazit. Navíc ve chvíli, kdy vůz necháte na parkovišti, vám je k dispozici i bezplatná doprava přímo na terminál. Tato služba je spojena i s tím, že po příjezdu z dovolené budete u konkrétního terminálu zase vyzvednuti, a dopraveni k samotnému vašemu automobilu.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce