Top 3 místa na dovolenou v Chorvatsku

Konec zimy a příchod jara je nejlepší dobou, kdy začít plánovat letní dovolenou. Právě nyní se dá sehnat za výhodnou cenu nejen celý zájezd, ale i rezervace vybraného penzionu, hotelu nebo apartmánu. Vyrazíte letos do Chorvatska? Máme pro vás seznam top 3 lokalit a praktické rady na cestu!

TOP 3 chorvatské lokality

Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací ze 3 důvodů:

  • je zde poměrně levně
  • z České republiky trvá cesta jen pár hodin
  • nabízí nádherné pláže, klid a pohodu

Mezi nejpopulárnější oblasti patří ostrov Krk. Nabízí pohádkové pláže a nádhernou přírodu. Sem zamiřte, pokud si chcete na dovolené užívat relax na pláži a současně rádi vyrážíte na výlety do přírody. Doporučujeme výlet na vrch Obzova. Z výšky 568 m si užijete výhled na ostrov i široké okolí.

Naším druhým tipem je dovolená v městečku Rabac či jeho okolí. Nachází se v zátoce na poloostrově Istrie. Místní pláže mají špičkovou úroveň a nachází se zde i luxusní čtyřhvězdičkové hotely.

Pokud máte rádi romantiku, vyrazte do turistické oblasti Umag. Zdejší letoviska se nachází v borových lesích a moře je zde průzračné. Pobyt na tomto místě si užijí hlavně milovníci tenisu, nachází se zde dokonce největší tenisové středisko na Jadranu.

Pozor za známky a poplatky 

Do Chorvatska jezdí většina turistů autem, cesta je pohodlná a rychle ubíhá, protože většinou pojedete po dálnici. K ceně benzínu je třeba připočítat ještě rakouskou a slovinskou dálniční známku, v Chorvatsku zaplatíte mýtné. Známky si kupte raději v ČR. Chorvatskou měnou je kuna (1 kuna = cca 3, 5 Kč). Peníze si vyměňte v ČR nebo až na místě skrze výběr z bankomatu. Obvykle je při výběru výhodnější kurz.

Vyberte si nejvýhodnější!

Pokud vás zájezdy do Chorvatska zajímají, podívejte se na srovnávač zájezdů NewTravel.cz. Skrze srovnávač si porovnáte nabídky od 105 českých prověřených kanceláří a vyberete tu nejvýhodnější pro vás.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce