Potápění v moři vás chytí. Bez pojištění ale raději neriskujte!

Dali jste si předsevzetí, že letos vyzkoušíte něco nového, ale doposud jste se k žádné zajímavé aktivitě nedostali? Stále máte šanci to změnit. Co třeba potápění v exotickém ráji někde na druhé straně světa? Svět pod mořskou hladinou je úchvatný a přivede vás na úplně jiné myšlenky. A co se týče samotného potápění, téměř jistě to zvládnete. Vždyť přístrojovému potápění každoročně holduje několik desítek tisíc Čechů, tak proč se k nim nepřidat?

Kurz potápění absolvujte v domácích podmínkách

Přístrojové potápění patří mezi aktivity, které je vhodné provozovat až po absolvování kurzu. A nechcete-li si zbytečně ukrajovat drahocenný čas na dovolené, přihlaste se do něj v domovině. Jakkoliv se vám potápěčský kurz v České republice jeví jako špatný nápad, ve skutečnosti je tomu právě naopak.

Potápění do 40 m

K výhodám potápěčského kurzu v ČR patří časová flexibilita, ale také podstatně horší podmínky, díky kterým vám potápění v moři přijde mnohem jednodušší. Tuzemské potápěčské lokality jsou náročnější a ponory více stresující. To je však pro novopečeného potápěče výhoda – aneb ne nadarmo se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

Na co si dát pozor při výběru pojištění?

Potápění sice nepatří k nejnebezpečnějším sportům a je méně rizikové než lyžování, cyklistika i kontaktní sporty jako fotbal. Určitá rizika samozřejmě hrozí a není vhodné ponory absolvovat bez sjednaného pojištění na potápění.

pojištění na potápění

Mezi sporty, které bývají zahrnuty již v základní ceně, najdete pouze šnorchlování. Potápění do 40 m hloubky najdete mezi sporty adrenalinovými. A budete-li se potápět do větších hloubek, nezbude vám, než si připlatit za připojištění pro potápění v obtížných podmínkách.

Kvalitní pojištění pro potápěče nabízí pouze několik vybraných pojišťoven. K nejlépe hodnoceným patří pojištění v nabídce ERGO pojišťovny.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce