Pět důvodů proč navštívit Mrtvé moře

Mrtvé moře je obestřeno řadou zajímavostí, jež vám jednoduše učarují. Dovolená u Mrtvého moře se totiž razantně liší od všeho, co jste doposud zažili. Nejníže položené místo na světě, kde slunce hřeje 330 dní v roce – to je Mrtvé moře, místo, kde se tvoří krystalky soli a vytváří doslova umělecká díla. Místo, kde se skutečně nezkouší plavat na břiše. A jednoduše také místo, které vám pomůže se dokonale zrelaxovat, odpočinout od běžných starostí a posílit kožní buňky.

Perfektní tip na letní dovolenou

Mrtvé moře se vyplatí navštívit po celý rok, v létě ale máte jistotu, že si užijete příjemné teploty okolo 27 až 39 stupni Celsia. Nepatříte-li mezi teplomilce, vyrazte sem během zimní sezóny, kdy se teploty drží na příjemných a pro nás jarních 20 až 23 stupňů Celsia. Od Jeruzaléma leží Mrtvé moře asi hodinu cesty. Užijete si úchvatné výhledy a zastavit se určitě musíte i u nejvýznamnějších památek. Jednou z nich je bezesporu starověká pevnost Masada ležící v Izraeli. Masada je od roku 2001 na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje unikátní podívanou pro milovníky historie i vášnivé cestovatele. Na první pohled na vás bude Masada působit jako pouštní hrad, záhy ale zjistíte, že vyvolaný úžas je oprávněný a procházka po pevnosti je něčím zcela výjimečným. Izrael vám nabídne pohled do více než dvou stovek přírodních rezervací, přičemž mezi ty nejkrásnější a nejnavštěvovanější patří přírodní rezervace a oáza Ejn Gedi. Rezervací vede několik značených cest, z toho nejkratší trasa vám zabere přibližně hodinu. Můžete zahlédnout zdejší obyvatele z říše zvířat, třeba kozorožce, damany skalní nebo se kochat pohledem na potoky s celoročním průtokem.

Spojte poznání s péčí o zdraví

Mrtvé moře má blahodárný vliv na lidský organismus, to dokazují staré anály i prameny. Sílu soli využívali dřívější obyvatelé a dnes, v oblíbeném letovisku s dlouholetou lázeňskou tradicí, v Ein Bokek můžete vyzkoušet řadu lázeňských procedur. Populární je rovněž letovisko Neve Zohar, kde můžete podle ubytování sledovat Mrtvé moře přímo z terasy svého apartmánu.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce