Důležité je mít se na co těšit. Češi už plánují letní dovolené

poznávací zájezd Rakousko

Pandemie, nepandemie, Češi se cestování jen tak nevzdají. Již nyní vybírají a vykupují zájezdy po Česku i do zahraničí, navzdory koronaviru. Nalaďte se i vy na letní dovolenou a vyberte si dovolenou snů třeba na vysokých alpských vrcholech či u moře, kde vás budou ovívat teplý větřík a v uších ještě dlouho poté bude znít šumění vln.

Kam letos vyrazit?

Podle dostupných informací cestovní kanceláře prodaly k dnešnímu dni v předprodejích velké množství zájezdů, a to jak do exotických destinací, z nichž vede Řecko, Egypt či Turecko, tak dovolené připravené jako poznávací zájezdy po Evropě. Vůbec nejoblíbenější jsou poznávací zájezdy – Rakousko, Švýcarsko. Není divu, že jsou lidé celí nedočkaví, až se vydají na cesty. Doba, kdy jim to není umožněno, je už opravdu dlouhá, a tak se každý těší, kam vyrazí. Období covidu navíc přeje některým peněženkám. Lidé, kteří mají to štěstí a stále chodí do zaměstnání, neutratí peníze v restauracích či za oblečení a jednoduše je šetří na lepší časy, třeba právě na cestování.

A cestovní kanceláře to dobře vědí – snaží se proto motivaci v klientech ještě povzbudit. Nejčastěji nabídkou bezplatného storna dovolené nebo PCR testem zdarma. A to je v dnešní nejisté době opravdu velmi férové.

Poznávání neomrzí

Poznávací zájezdy mohou mít mnoho podob. A vězte, že mnohdy mohou nadchnout více než ty, které člověk proleží na pláži. Poznáte díky nim totiž neznámá místa i cizí kulturu v jejich nejautentičtější podobě. Poznávací zájezd Rakouskopoznávací zájezd Švýcarsko – záleží jen na vás, kam vás srdce táhne. Zatímco první dvě zmíněné destinace nabízejí to nejlepší „know-how“ z těchto významných měst jako takových, oblíbené jsou i zájezdy k moři či za vysokohorskou turistikou. Například poznávací zájezd Rakousko, Alpy vám ukáže ty nejkrásnější přírodní divy za hranicemi u našich sousedů, které byste po vlastní ose pravděpodobně nikdy neviděli v celé jejich kráse.

Výbornou zprávou je, že významný zájem o letní pobyty hlásí i čeští hoteliéři a majitelé penzionů. Ty jsou zde především pro klienty chystající se vyrazit za zážitky, přeci jen jsou ale vzhledem k věku či zdravotnímu stavu opatrnější a volí raději dobře známé a dostupné české lokality.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce