Co byste si v Londýně neměli nechat ujít?

Londýn patří mezi ekonomicky nejdůležitější města světa. Jeho City je jedním z největších světových obchodních center, sídlí zde banky, pojišťovny, právní i účetní společnosti. Důležitou roli sehrává i turistika. Návštěvu Londýna byste si rozhodně neměli nechat ujít. Co všechno tu na vás čeká?

Londýn

Tower of London

V metropoli Velké Británie tepe dopravní, obchodní i turistický ruch. Žije zde skoro 9 milionů obyvatel, což je téměř totéž, kolik má Česká republika. Londýn v sobě snoubí minulost se současností. Najdete tu četné historické památky, z nichž by vaší pozornosti neměl ujít Tower of London. Budova se čtvercovým půdorysem a věží na každém rohu sloužila jako pevnost, pokladnice, mincovna i místo poprav nebo vězení pro vězně z vyšších společenských vrstev. Byla zde vězněna královna Alžběta I. i válečný zločinec Rudolf Hess.

Londýnské oko

Z dalších památek za zmínku stojí Westminsterské opatství, Tower Bridge, Muzeum voskových figurín Madame Tussaud, Trafalgarské náměstí či Covent Garden. Zajímavých míst je v Londýně tolik, že je během jednoho dne nestihnete projít. Měli byste si na jejich návštěvu vyhradit více času. Rozhodně byste se měli svézt na vyhlídkovém kole, kterému se říká Londýnské oko. Je vysoké 135 metrů a najdete ho na jižním nábřeží řeky Temže mezi Westminsterským a Hungerfordským mostem. Kolo má 32 klimatizovaných kabin pro cestující, přičemž jedna otáčka kola trvá asi 30 minut.

Muzeum Harryho Pottera

Mezi novodobé londýnské zajímavosti patří Muzeum Harryho Pottera. Nachází se na okraji města v části Leavesden na bývalé ploše vojenského letiště a jedná se o filmové ateliéry, kde se filmový příběh o čarodějnickém učni natáčel. V zákulisí mají návštěvníci možnost vidět původní sál Bradavického hradu, Brumbálovu pracovnu. Během prohlídky se seznámí s technologiemi a efekty, které byly při filmování použité.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce