Cestování po Itálii v kterémkoli ročním období

Itálie je zcela jistě jednou z nejoblíbenějších destinací pro cestování. Atraktivní je pro turisty zejména svou rozmanitostí, tudíž si zde každý najde to své a cestovat můžete ve kterékoli roční období. V zimě si skvěle zalyžujete v italských Alpách, na jaře a na podzim si užijete příjemného počasí a v létě se můžete opalovat na nekonečných písčitých plážích.

Poznejte kouzlo italských městeček

Jednou z nejkrásnějších věcí na Itálii jsou její malebná městečka a úzké uličky. Městečka jsou často postavena na kopcích a výhled na ně opravdu potěší. A během romantických procházek italskými uličkami můžete zapadnout někam do zastrčené kavárny a dát si vynikající italské víno. Jedním z takových krásných městeček, kde najdete snad vše, co potřebujete, je městečko Monopoli. Téměř žádní turisté, písčité pláže, skály, průzračné moře a nekonečná síť spletitých uliček.

Památky v Římě a Florencii

V této evropské zemi najdeme přímo nepřeberné množství památek, ať už architektonických, sochařských, či malířských. V Itálii působila řada významných umělců, jejichž díla rozhodně stojí za to vidět. Město nejbohatší na památky je rozhodně Řím, avšak za pozornost stojí také Florencie, či často opomíjená Ravena. Ravena je totiž jediným italským městem, kde se památky dochovaly v původním stavu. Právě Ravena v minulosti na nějakou dobu nahradila Řím, a tak je její bohatství velkolepé, avšak neobjevené.

Lahodná italská kuchyně

Italové se v jídle přímo vyžívají, považují jej za důležitou část dne. A k tomu se také rádi napijí, ať už prvotřídního vína, nebo kvalitní kávy. Pokud tedy místní kuchyni považujete za neoddělitelnou součást zážitků z dovolené, pak je tato jižní destinace ideálním místem pro vás.

Dovolená v Itálii nemusí být pouze u moře

Že má Itálie spoustu krásných písečných pláží, které omývá průzračné teplé moře, to ví každý. Byla by škoda ovšem opomenout také italská jezera. Jedním z nich je např. jezero Lago di Garda, česky Gardské jezero. Je to největší italské jezero a nemusíte za ním cestovat příliš daleko, nachází se totiž rovnou na severu. Kvůli jeho poloze je nejlepší navštívit jej v létě. Nádherné je i jeho okolí a určitě stojí za to tam zajet. Pokud Vás důvody k navštívení Itálie přesvědčily, podívejte se na více zde a vyberte si zájezd do jedné z italských destinací ještě dnes.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce