To nejlepší z Řecka pro náročné cestovatele

Když se řekne Řecko, co vás napadne jako první? Moře, olivy, antické památky, ostrovy, průzračné moře, Ouzo, pláže. To vše se skrývá v zemi, která je stálicí mezi oblíbenými turistickými destinacemi. Vše uvedené jsou důvody, proč se do této země vypravit. Hledáte-li už nyní inspiraci pro vysněnou letní dovolenou, přinášíme 3 tipy na nejkrásnější zákoutí Řecka.

Romantika na smaragdovém ostrově Korfu

Díky ideální poloze je tento ostrov plně zahrnut zelení. Rostou zde v hojné míře olivovníky i eukalypty. Díky dostatku slunečního svitu se jedná o nejzelenější ostrov ze všech 1500 kolegů, které ho obklopují, a přezdívá se mu proto „Smaragdový ostrov“. Pokud plánujete vyrazit na svou dovolenou právě na Korfu, vychutnáte si v jednom jak pláže a přírodu, tak i antické památky. Milovníky mytologie bude zajímat, že se poblíž nachází tzv. Myší ostrov, který je údajně zkamenělou Odysseovou lodí. Není lepší doba, než si již nyní v nabídce first minute Řecko vybrat jeden z oblíbených hotelů lemovaných nekonečnou písečnou pláží.

Chalkidiki, tři prsty plné písečných pláží

Hledáte ideální místo pro koupání lemované plážemi s jemným pískem a zároveň plné mytologie a historie? Pokud právě procházíte zájezdy do Řecka a pevninu za žádnou cenu opouštět nechcete, prohlédněte si nabídku lokality známé pod názvem Chalkidiki. Hlavní předností této lokace jsou nekonečné pláže, které můžete užívat dle libosti. Mezi největší zajímavosti patří poloostrov Athos, jeho tajemství si však užijete pouze za předpokladu, že jste muž. Sídlí zde Mnišská republika a ženám je zde vstup přísně zakázán. Řada klášterů zapuštěná v zelených kopcích je skutečnou architektonickou pastvou pro oči.

Kolébka mytologie – Olympská riviéra

Právě pohoří Olymp vám kromě pocitu blízkého setkání s pradávnými bájemi dodá neuvěřitelné panorama lemované vysokými vrcholky hor. Celá Olympská riviéra je pro svůj jedinečný ráz pod ochranou UNESCA. Přes 60 km dlouhých pláží se i zde pyšní jemným pískem a průzračnou, smaragdově zbarvenou vodou. Pokud nechcete svou dovolenou v Řecku trávit povalováním, Olymp je atraktivním cílem pro nadšené turisty. Pro zdolání některých skalisek však budete potřebovat lana a skoby.

Pokud zatoužíte po jedinečné architektuře, vydejte se směrem ke klášterům Meteora, které jsou vystavěné na mohutných skalách a doslova se vznášejí v oblacích.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>