Stoprocentní zábava při lyžování v Rakousku

Letošní zima rozhodně sněhem nešetří a skoro každý kopec si již užil nejednoho nadšence do zimních sportů. Nicméně, profi lyžařské areály nabízí mnohem víc. Chcete vyrazit za hranice a poznat, jak na bílé nadílce válí rakouští sousedé? Vzhůru na hory!

Ráj pro milovníky zimních sportů

Víkend nebo několik týdnů zapřaženi do sněhových radovánek? Dnes žádný problém! Lyžování v Rakousku se skipasem zajistíte stejně snadno jako ubytování s dostatečným komfortem. Ski centra najdete ve všech vyhledávaných oblastech, kde vám ochotně poskytnou veškerý komfort pro váš pobyt a zábavu. Správnou rodinnou atmosféru vychutnáte v Dachstein – West, kde mají desítky vleků, lanovky a 163 km upravených sjezdových tratí o lehké, střední a těžké obtížnosti.

Lyžování Rakousko představuje i spoustu alpských strání. Vydejte se do městečka Matrei, ležícím v blízkosti nejvyšší rakouské hory Grossglockner. Ski oblast Kals – Matrei vznikla propojením ski středisek obou stran vrcholku Cimaross. Očekávejte sjezdovky od nadmořské výšky 920 do 2422. Při nedostatku sněhu se uměle zasněžují skoro všechny úseky. Zkušení jedinci uvítají s otevřenou náručí dva kilometry dlouhou černou trasu, kde dojde k překonávání převýšení 450 m.

Sjezdovky pro začátečníky i náročné lyžaře

V ledovcovém areálu Hintertux v Zillertalském údolí počítejte s celoročním provozem. Najdete zde stále pokryté svahy. Nechybí ani oblíbená freeridová místa a snowboardisté ocení nejvyšší evropskou half pipe. Lyžování v Rakousku zahrnuje také možnosti se vydat na zajímavé běžecké túry. Určitě rádi absolvujete mnoho kilometrů běžkařských tratí.

Vyrážíte úplně poprvé? Netřeba kupovat vybavení, protože dobře fungují půjčovny. Vyzkoušet lze i služby lyžařských škol pro začátečníky. Ani vyznavači pěších procházek nebudou zklamaní – po vlastních prozkoumáte různě dlouhé výletní cíle.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce