Dovolená v Rakousku – dovolená mnoha chutí

Po dlouhé a chladné zimě se opět na obloze ukázalo sluníčko. Jeho hřejivé paprsky den ode dne nabývají na intenzitě a spolu s prodlužujícími se dny nám dávají na srozuměnou, že čas dovolených na sebe nedá dlouho čekat. Stojíme před příjemným rozhodnutím, kde strávíme zasloužený čas odpočinku po boku svých blízkých, nebo si vše uspořádáme jen podle svého vlastního přání. Ať jsou naše plány jakékoliv, už dávno neplatí, že za kvalitní dovolenou musíme cestovat do dalekých exotických zemí. Například pobyt u našich jižních sousedů – dovolená v Rakousku slibuje aktivní i pasivní dovolenou, kde si přijde na své snad každý.

Dovolená v Rakousku u jezera

Jednou z nejkrásnějších oblastí Rakouska je Solná komora Rakousko. Oplývá nádhernou dechberoucí přírodou a mnoha zajímavými kulturními památkami. Uprostřed horského masivu najdeme celkem 76 jezer, mezi nejznámější patří Wolfgangsee, Attersee či Mondsee. Milovníci vodního živlu budou nadšeni, neboť voda v jezerech je křišťálově čistá a nabízí dokonalé vyžití pro každého. Slibuje letní osvěžení při koupání, surfování nebo jízdě na vodních lyžích. Na větších jezerech je možné se účastnit vyhlídkové jízdy parníkem.

nature-998531_1280

Aktivní dovolená Rakousko

Rakousko je ideálním místem pro ty, kdo rádi tráví svoji dovolenou aktivně. Vyznavači turistiky či cyklistiky se ocitnou v ráji. Mezi nabízejícími se stezkami nalezneme i takové, které jsou vhodné pro výlet s dětmi nebo i tratě pro horská kola. Při návštěvě Solné komory jistě nesmíte zapomenout na výlet do některé ze zdejších ledových jeskyní v masivu Dachstein, oblíbené lázně krásné císařovny Sissi – Bad Ischl, či solný důl v Hallstattu. Romantické město plné překrásné Mozartovy hudby, Salzburg, se nachází necelých 25 km odsud.

Dovolená s dětmi

Solná komora slibuje příjemnou letní dovolenou pro malé i velké a je vzdálená 380 km z Prahy. Děti si užijí čerstvého horského vzduchu a vyřádí se při rozličných vodních radovánkách. Poznají mnoho nového a stráví krásnou pohodovou dovolenou, na kterou budou rády vzpomínat.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>