Ubytování ve mlýně

Při každoročním vyhledávání dovolené často tápeme. Naše představy o dovolené u moře zastiňuje hrozba teroristických útoků, občanských převratů a nestabilní politické situace. Proč si tedy nevybrat dovolenou u nás, v naší krásné České republice? Vždyť i u nás je spousta možností zažít neobyčejné chvíle. Navíc nemusíte měnit české koruny za eura či jinou měnu, všude se bez problému domluvíte.

Skvělým místem k dovolené jsou bezpochyby Jižní Čechy. Oblast rybníků, krásných zámků a dalších národních skvostů. Ubytování Dačice nabízí ještě mnohem víc. Mlýn, ve kterém se můžete ubytovat, obklopuje malebná příroda oblasti známé jako Česká Kanada. Hned vedle mlýna je řeka Dyje, ve které se v případě letních veder návštěnvníci zchladí a pozorují proplouvající ryby. Pokud dáváte přednost koupání v bazénu, i ten je ve Vnorovicích k dispozici – ohřívaný tepleným čerpadlem, takže se v něm lze koupat v období od května až do října!

Vesnice Vnorovice u Dačic se nachází poblíž hranice s Jihomoravských krajem a Vysočinou. Dopravit se sem můžete vlastním autem – v rámci ubytování máte vyhrazené místo na parkování, nebo autobusem či vlakem. Autobusová zastávka je vzdálena je 600 metrů od mlýna, z vlaku si budete muset udělat krátkou, 2 kilometry dlouhou přecházku. Ubytování Dačice a okolí tohoto netradičního hotelu za to stojí.

A co vás ve mlýně čeká? Ubytování ve mlýně se společnými WC a kuchyňkou nebo apartmány, v rámci kterých máte vlastní sociální zařízení i kuchyňku. Pokud se vám nechce na dovolené vařit, nevadí. K dispozici je i restaurace, kde vaří klasická rychlá jídla, nabízí točené pivo a dobré pavlovické víno. Pokud zvolíte ubytování v rámci retro chaty, přenesete se zpět do svého dětství. Jedná se o chatu bez elektřiny a na rozdíl od předchozích možností ubytování i bez Wifi, ale zase je zde ohniště a nádherná lesní příroda.

Pokud tedy hledáte příjemnou dovolenou, kde si můžete odpočinout u bazénu, chodit na turistické výlety nebo třeba jezdit na přírodních cyklotrasách, je ubytování v Jižních Čechách pro vás to pravé!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce