Vlastní apartmán ve Španělsku nemusí být jen sen

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by bylo krásné mít domek někde na pláži, kam byste odjeli na celé léto a v klidu a ve vlastním si to náramně užili? Nebo si pořídit něco na stáří, abyste dožili důstojně někde v teploučku a ještě viděli kus světa.

Na jihu Španělska je teplo celoročně

Provincie Alicante, rozkládající se na jihovýchodním pobřeží Středozemního moře, je jedním z mála míst v Evropě, kde je příjemné podnebí po celý rok. I v prosinci a v lednu se teploty pohybují kolem 16° C a slunečních dnů tam můžete prožít až 320 v roce.

Světová zdravotnická organizace (WHO) označuje celou oblast jako léčebnou, protože má zdravé mikroklima, čisté moře a vysoký obsah jódu v ovzduší ze slaných jezer a salin.

Pro Čechy je oblast zajímavá i tím, že se zde žije poměrně levně.

Aktivní dovolená nebo klidný důchod

V oblasti s turistickým názvem Costa Blanca najdete mnoho zajímavostí a aktivit pro volný čas, ať už v létě na dovolené nebo, pokud se rozhodnete pořídit si zde nemovitost, na stáří. Za zmínku stojí rozsáhlé citrusové háje, datlovníky, dozrávají tu i banány – nakoupit si je můžete na místních pouličních trzích.

Z turistických zajímavostí stojí za zmínku největší palmový háj v Evropě (ELCHE), delfinária, zábavní parky, aquaparky, jachetní přístavy i zařízení pro vodní sporty a potápění, golfová hřiště, safari, corridy, solná jezera, přírodní parky nebo podzemní jeskyně.

Úroveň všech služeb, včetně zdravotních, a jejich dosažitelnost je velmi dobrá.

Vyberte správnou nemovitost v nabídce MIA Reality

MIA Reality je společnost s mnohaletou zkušeností s prodejem realit a je specialistou na nemovitosti ve Španělsku, ať už jde o prodej nebo pronájem. V jejich nabídce je mnoho apartmánů, domů a vil zejména pro cizince z Velké Británie, Holandska, Skandinávie, ale i z České republiky. Přestože koupě nemovitosti ve Španělsku není nijak složitá, provede vás celým procesem od začátku až do předání nemovitosti, takže na vás budou jen příjemné prohlídky v místě.

Láká vás domek na pláži v nejkrásnějším místě Evropy?

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce