Zlínské ZOO přivítalo 600.000 návštěvníka

Morava obecně a Východní Morava obzvlášť se stávají stále častějším cílem návštěvníků ze Slovenska. Tento malebný kout sousední České republiky má Slovákům co nabídnout a zdejší atrakce spolehlivě pomáhají naplňovat i ubytovací kapacity. Důkazem zájmu slovenských klientů je i rostoucí návštěvnost v ZOO Zlín. Dobře to ilustruje i nedávná shoda náhod, když se 600-tisícím návštěvníkem ZOO Zlín stali dva hosté ze Slovenska, kteří se na návštěvu ZOO vydali během svého pobytu v luhačovických lázních. 

Zlínská ZOO přivítala svého 600 000 návštěvníka v jednom roce, stalo se tak v neděli 25. října, krátce před 15 hodinou. Bylo to vůbec poprvé v téměř sedmdesátileté historii této zoologické zahrady. Šťastnými návštěvníky se staly Ingrid Nováková a Karol Lazo ze slovenské Prievidze. V zoo je přivítal a předal jim dárky ředitel Roman Horský. Pro Zlínskou ZOO je to výjimečná událost a překonání magické hranice roční návštěvnosti. A proto i dárky pro jubilejního 600 000 návštěvníka byly mimořádné. Kromě vajíčka kasuára se speciálním polepením, klubové karty ZOO Zlín Family, prohlídky areálu zoo s průvodcem, nového nástěnného kalendáře a dalších dárků ze zoo získali Ingrid a Karol také hlavní dárek od partnera Lázní Luhačovice a to třídenní pobyt s wellness procedurami.

Pro Ingrid i Karola to byla jejich první návštěva Zlínské ZOO. „Z doslechu jsme o ZOO Zlín samozřejmě věděli. Všichni naši kamarádi a známí vás chválili, říkali jsme si, že bychom se konečně měli k vám zajet podívat. A protože se nám dnes nechtělo být doma, sedli jsme do auta a vyrazili na výlet. Nejdříve jsme zamířili do Luhačovic, prošli jsme se po kolonádě, pak jsem ale Ingrid přesvědčil, ať už jdeme k vám, za tygry. To jsou moje nejoblíbenější zvířata“, popsal cestování Karol Lazo. Do zoo přišli v ten správný čas. „V Luhačovicích se mi velmi líbilo, možná bych tam vydržela i déle, ale Karel se už nemohl dočkat tygrů. Je pro mě proto naprosto neuvěřitelné, že kromě všech nádherných dárků jsme získali pobyt právě v Luhačovicích. Velice vám za všechno děkujeme,“ neskrývala dojetí Ingrid Nováková. Z výhry měli oba obrovskou radost. „Nikdy jsme nic nevyhráli, ještě dnes ráno jsem se v autě zlobila, že netuším, jak to lidi dělají, že pošlou jen jednu sms do nějaké soutěže a hned vyhrají třeba 2 000 euro. Na dnešní den nezapomeneme a budeme se do Zlínské ZOO velmi rádi vracet“, popsala svoje dojmy Ingrid Nováková.

Zlínská ZOO dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Moravy a mezi osm nejoblíbenějších míst České republiky. Ve Zlínském kraji od roku 2003 nepřetržitě obhajuje pozici nejvyhledávanější turistické destinace.

 

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce