S dětmi na kešky!

Už máte naplánované, kam vyrazíte s georobotkem na výlet? Že doma žádného georobotka nemáte? Ale možná ho v počtu jeden či dva vlastníte, jste-li rodičem a máte děti, ale asi o tom ani nevíte, jestliže jste se nikdy nesetkali se hrou zvanou geocaching. Propadly jí již miliony lidí na celém světě, kteří s chutí sobě vlastní objevují tajemná zákoutí v přírodě i ve městech a v nich ukryté kešky. Pokud rádi trávíte se svými ratolestmi, tedy georobotky, volný čas pohybovou aktivitou někde venku a baví vás prozkoumávat svět okolo vás, pak i lovení kešek si možná oblíbíte.

Geocaching je hrou na pomezí sportu a turistiky

Cílem geocaching je najít dobře uschovanou skrýš, neboli kešku, podle dostupných zeměpisných souřadnic za pomocí GPS, kterou již běžně obsahují chytré telefony. Díky nim se ke kešce snadněji dostanete, protože většina skrýší je umístěna na místech, která obvykle nejsou turisticky tak atraktivní, aby se na ně stály fronty, ale přesto jsou něčím zajímavá a hodná navštívení. Díky geocachingu se hráči mohou seznamovat nenásilnou formou s historií krajiny a rozšiřovat si tak svoje vědomosti.

Kam na výlet s dětmi

Výbornou pomůckou, která vám napoví, kam vyrazit s dětmi na výlet, je webová stránka Venkaždýden.cz. Najdete zde spoustu informací o zajímavých místech v České republice a seznam dětských hřišť. A nejen toto. Pokud na svých toulkách přírodou a městy rádi sbíráte turistické známky, máte možnost se u každého tipu na výlet seznámit s nabídkou turistických známek v dané lokalitě. Dřevěné plakety s vypáleným symbolem místa jsou potvrzením o dosažení cíle, že jste toto místo skutečně navštívili, protože taková turistická známka se dá koupit pouze v tom daném místě. K dnešnímu dni již existuje na 2500 těchto známek a neustále přibývají další. Takže je stále co sbírat a svou sbírku plaket rozšiřovat.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce