Podzimní wellness bez omezení

I když se může zdát, že jsme si přes léto stihli během dovolené odpočinout, zasloužíme si určitě i pořádnou dávku odpočinku v bublinkách, pod rukama zkušeného maséra či ve voňavé koupeli. Po celé republice najdete řadu lázní a wellness zařízení, kde můžete bezpečně léčit své obtíže, popřípadě si dopřát nadstandardní procedury. Máme pro vás pár tipů, které lázně se vyplatí navštívit a co otestovat.

Lázně

Zaměřeno na přírodu

Lázně Karlova Studánka leží v okrese Bruntál a pyšní se výjimečnou polohou mezi hustými a čistými lesy. Samotná Karlova Studánka vám učaruje historickými dřevěnými budovami a tradičními oplatkami a kavárničkami, kde si v útulném prostředí odpočinete. Lázeňský komplex nabízí speciální koupele, pivní a vinné lázeňské procedury i řadu odpočinkových procedur včetně sauny a zábalů. Kromě toho se sem jezdí léčit lidé s dýchacími nemocemi a krevními chorobami. Hned vedle v Olomouckém kraji pak leží na okraji Jeseníku lázně Jeseník známé jako Priessnitzovy léčebné lázně. Tady významně posílíte svou imunitu díky speciálně navrženým procedurám a stejně tak máte možnost objevit unikátní filozofii zakladatele těchto lázní, který sázel na kombinaci klasické vodoléčby, aktivního pohybu, ochlazování končetin a dechová cvičení, a to vše v horské přírodě. Lázně mohou mít mnoho podob a ne vždy je samozřejmě musíme hledat pouze v okolí zarostlých kopců.

Hlavní město plné výhodných wellness balíčků

Lázeňské pobyty v hlavním městě nejsou ničím neobvyklým. Výborné relaxační balíčky zahrnují výtečnou kuchyni, procedury i na míru řešené ubytování pro rodiny s dětmi i zamilované páry. Lázně Praha najdete přehledně seřazené online včetně reálného hodnocení, fotografií a nabídky na jednu noc i více. Lázeňský pobyt v Praze se vyplatí vylepšit kulturními akcemi, sportovními zážitky i návštěvou nejoblíbenějších památek. Podle typu ubytování a lokace to pak můžete mít kousek na Karlův most, do přírodních rezervací i vyhlášených nákupních center.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce