Jedete na dovolenou? Zabezpečte své vozidlo proti krádeži!

Cestování autem je skvělou možností pro ty, kteří milují volnost a možnost zastavit a odpočinout si kdy a kde jen budete chtít. Pokud se i vy letos hodláte vydat na vaši dovolenou autem, dáme vám pár tipů, jak můžete zvýšit ochranu vašeho vozidla před krádeží. Řešení krádeže auta je v zahraničí velmi nepříjemná věc, udělejte tedy vše proto, aby bylo vaše vozidlo co nejvíce zajištěno. Jaké jsou možnosti?

Autoalarm

Jedním z nejčastějších typů zabezpečení auta jsou autoalarmy. Tato varianta je cenově dostupná, slouží však spíše k vystrašení zloděje a upozornění na jeho činy. U levných typů autoalarmů také hrozí, že alarm spustí falešný poplach. Od samotné krádeže však autoalarm odradit nemusí.

Zámek řadicí páky

Velmi známou a oblíbenou možností, jak zabezpečit auto, je také zámek řadicí páky. Přes tuto překážku se zloději dostávají nesnadno, a proto je poměrně dobrým odpudivým prvkem proti krádeži. Tento typ zabezpečení funguje tak, že je řadicí páka zaaretována ve zpětném chodu, automobil se pak velmi těžko ovládá a je nesnadné jej odvézt.

Imobilizér

Imobilizér je v dnešní době velmi využívaný typ zabezpečení auta. Jedná se o elektronické zařízení, které je vybaveno kódem v autoklíči. Pokud se autoklíč nespojí s daným kódem, není možné automobil odemknout a odcizit jej. Aktivace imobilizéru probíhá vždy, když se vytáhnou autoklíče zapalování ze spínací skříňky. Jeho hlavní výhodou tedy je zamezení nastartování auta, které je poté nesnadné odcizit. Nemusíte se bát, že by imobilizér obsahovaly pouze moderní autoklíče, jelikož jej lze umístit i do starších aut. V dnešní době však každá výroba autoklíčů s imobilizérem počítá.

GPS sledování

Jedete na dovolenou v dražším autě a rádi byste jeho zabezpečení skutečně nepodcenili? Pak pro vás bude vhodnou volbou GPS sledování vašeho automobilu. Díky této zabezpečovací technice můžete mít neustále přehled o tom, kde se vaše vozidlo nachází. Využít k tomu můžete aplikaci v mobilním telefonu, který máte vždy po ruce. V té chvíli, kdy začne automobil měnit svoji GPS polohu, přijde vám na mobil upozornění o této skutečnosti. V té chvíli můžete vaše auto začít sledovat a zasáhnout. K sledování auta lze využít také speciální sledovací firmy, které za vaším automobilem vyšlou zásahové vozidlo.

Praktické tipy na závěr:

  • sjednání doplňkových pojištění auta proti krádeži
  • vybírejte veřejná, frekventovaná a bezpečná místa na parkování
  • nenechávejte v autě na očích žádné hodnotné věci, vše zabalte do tašek do kufru
  • překryjte zavazadla folií nebo dekou
  • elektroniku (GPS, mobil, kamery) nikdy nenechávejte na palubní desce nebo na sedačkách

Aby byla vaše dovolená co nejlepší a vy mohli být klidní, že vám vaše vozidlo nikdo neodcizí, kombinujte více ochranných prvků do vašeho auta.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce