Jak cestovat se šperky? Máme pro vás praktické vychytávky!

Období dovolených je v plném proudu a kromě otázky, zda jsme si zabalili dostatek plavek a letních outfitů, řešíme také dilema, které šperky a jestli vůbec nějaké si máme vzít s sebou. Pokud hledáte rady a tipy, jak si správně zabalit svoje šperky na dovolenou, jste na správném místě. Přečtěte si o vychytávkách, které vám usnadní cestování se šperky.

Se kterými šperky cestovat a které nechat doma?

Dovolená je především čas na relaxování, proto nechte drahé a nenahraditelné šperky raději doma v bezpečí dobře uložené ve šperkovnici. Bez zásnubního prstenu jistě pár dní vydržíte. Vždy existuje nebezpečí, že ho někde zapomenete nebo ztratíte v moři. Jestli se i přes všechny nástrahy rozhodnete cestovat se šperky, mějte je vždy na sobě, nebo v příručním zavazadle, nad kterým máte neustálý dohled. Další z možností je nechat si své šperky pojistit, což vám může nahradit finanční ztrátu, ale bohužel ne tu citovou.

Jak zabalit šperky na cestu?

Až budete mít vybrané šperky, které si s sebou vezmete, ještě je třeba promyslet, jakým způsobem je zabalit, aby se jim po cestě nic nestalo. Přinášíme vám par tipů na to, jak své drahocenné kousky zabalit tak, aby i po vybalení z kufru nebyly šperky poškrábané, řetízky zamotané a každá náušnice úplně někde jinde.

Cestovní šperkovnice

Výborný způsob přepravy pro ty, kteří si s sebou berou větší množství klenotů. Díky tomuto praktickému kompaktnímu kufříku bude mít každý šperk své místo, ať už se jedná o prsteny, náušnice či přívěsky. Šperky budou mít svůj vlastní cestovní pokojíček a zamezí se jejich poškození a znehodnocení.
šperkovnice

Brčko

Ano, čtete dobře, i jednoduché brčko může být skvělým nástrojem při balení vašich jemných řetízků. Řetízek provléknete vnitřkem brčka a zapnete, tak se vám nikdy nezamotá. Pokud nosíte zlaté či stříbrné přívěsky, stačí je zavřít samostatně do malého sáčku, šikovné jsou plastové zip sáčky.
stříbrné přívěsky

Knoflíky

Jestli jste někdy ztratili náušnici, tak víte, jak moc je to nepříjemné. Mít doma několik single náušnic určitě netoužíte, proto jistě oceníte tenhle zlepšovák v podobě obyčejného knoflíku. Dírkami knoflíku náušnice provléknete a na druhé straně zapnete. Dvě náušnice do páru budete mít vždy při sobě a nemusíte marnit čas jejich hledáním.
náušnice

Krabička na léky

Pořiďte si krabičku na léky, která je běžně k dostání v lékárnách, a využijte jednotlivé přihrádky/dny na uložení svých šperků. Rovnou si můžete na každý den naordinovat ten správný šperk.

Věříme, že vám budou naše rady k užitku a že cestování letos proběhne bez ztráty nebo poškození vašeho oblíbeného šperku. Přejeme vám příjemné a pohodové léto.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce