Exit game Ostrava – hrůzostrašný zážitek, nebo zábava?

Exit game Ostrava je stále častější spojení. Momentálně se jich v Ostravě nachází dokonce 5. Je to fenomén poslední doby, hra, která přináší adrenalinový zážitek a zároveň vás nutí k týmové spolupráci. Cena není nijak nepřívětivá, určitě za to stojí. Ostatně, můžete si přečíst tady.

Téma a cíl hry

Exit game v překladu znamená „úniková hra“ a přesně o to tady jde, musíte uniknout. Na začátku vás zavřou do malé uzavřené místnosti, ve které se nachází jen několik indicií ke klíči, který vám umožní odemknout dveře a dostat se ven. Na únik máte jen omezené množství času, často to bývá 1 hodina, takže je velmi důležité spolupracovat s týmem, který tvoří nejčastěji vaši přátelé. Obvykle hrajete nejméně ve dvou lidech a nejvíce v šesti. Témat je opravdu velká spousta – bývají odvozena z dobrodružných filmů či videoher. Nečekejte však počítačovou hru, vše je reálné. Interiér bývá velmi realistický, doprovázený autentickými zvuky z daného tématu. Někdy bývá přítomen i prvek takzvaných „tajných dveří“, kdy se vám během hry otevře tajný vchod, například ve zdi, který vede do jiné místnosti.

Časové omezení hry

Hra bývá omezena na jednu hodinu, a to z toho důvodu, že člověk je během hodiny stále maximálně pozorný a akceschopný. Limit je nastavený tak, abyste neměli žádnou možnost se, jak se říká, flákat. Hráči musí řešit hádanky nepřetržitě, jinak se až do konce nedostanou, protože to nestihnou.

Historie

První únikovou hru si měli možnost vyzkoušet obyvatelé japonského Kjóta v roce 2007. Po roce 2011 se začala rozšiřovat po celém světě.

Exit game Ostrava – jak vybrat správně?

Jak už bylo zmíněno, v Ostravě je dohromady pět možností kam jít a užít si tento adrenalinový zážitek. Jak si ale vybrat správně? Stejně jako v jiných případech, ani teď tak docela neplatí, že čím dražší, tím lepší. Tak jako je to u jiných věcí, i zde vybírejte spíše podle jiných aspektů, jako je variabilita témat nebo velikost prostor. Můžete také vyhledat hodnocení různých her na internetu, existuje spousta portálů, které se na tuto tématiku zaměřují. O únikových hrách s autorem jedné z nich si můžete přečíst zde.

Nevýhody?

  • Jen jedno správné řešení?

Ano, ptáte se správně. Tyto hry zpravidla mívají jen jedno řešení, a to proto, že by se jen těžko hledal způsob udělat řešení dvě. I tak však můžete spoustu věcí udělat jinak, než má autor původně v plánu. Jsou to většinou věci jako překonání zámku, či rozluštění hádanky. Ve výsledku se ale dostáváte k jedinému řešení.

  • Není to, že se děj odehrává často jen v jedné místnosti moc nudné?

Mohu vás ujistit, že není. Je to proto, že lidé, kteří se do této situace dostanou, jsou zároveň omezeni časem, ale neví, kolik ho uběhlo, v místnosti totiž nejsou hodiny. Všichni se tak snaží z plných sil, aby se z místnosti dostali, nikdo nemá čas na nudu ani pomyslet.

Výhody

  • Rozvíjení logického myšlení a týmové spolupráce

Při úniku prověříte obojí, hra to po vás vyžaduje. Kupříkladu doporučovanou strategií při řešení hádanek je mluvit nahlas, oznamovat celému týmu každý svůj krok. To vás tedy učí s ostatními komunikovat a velmi dobře spolupracovat. K rozvoji logického myšlení přispívá velké množství hádanek, které na vás ve hře čekají. Hádanky mívají logický charakter, ale dají se překonat i jinak. Kupříkladu takový zámek, heslo můžete buďto luštit, nebo stačí prostě typovat číselnou kombinaci a k výsledku se také doberete.

  • Velké množství možností

Po celém světě je už v tenhle okamžik přes 3000 únikových her, jenom v České republice jich najdeme už okolo 70. Máte tedy hodně možností, kterých lze využít. Exit room čeká jen na vás.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>