4 hlavní zásady, pokud cestujete se psem v autě

Cestování je krásná věc a pokud nechcete vašeho čtyřnohého kamaráda ochudit o zážitky, budete ho muset vzít s sebou. Ne každý pes je na jízdu autem „stavěný“. Pokud chcete, aby nebyla jízda autem pro vašeho psa příliš velkým stresem, měli byste se držet 4 hlavních zásad, které vám představíme právě v tomto článku.

  1. Bezpečnost pro vás i psa

Bezpečnost musí být vždy na prvním místě. Pes se chová podobně jako malé dítě. Hrozí, že se kdykoliv může začít pohybovat. Skočí vám do klína či se jeho pohybu leknete, strhnete volant a neštěstí je na světě. Povinnost zajištění bezpečí je navíc dána zákonem. Jedná se o zákon č. 246/1992 Sb., ve kterém je uvedeno, že: při přepravě zvířat je nutné zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby. Bezpečí zajistíte velmi jednoduše: Stačí, když si pořídíte tyto bezpečnostní postroje do auta. Dejte si pozor, abyste vybrali správnou velikost. Postroj nesmí psa škrtit ani být příliš volný. Pro menší plemena jsou vhodné cestovní přepravky. Psa je možné převážet i v zavazadlovém prostoru auta, měl by být oddělen mřížkou. Mezi další praktické potřeby pro psy při cestování patří ochranné autopotahy, které ochrání před poničením potahů auta.

  1. Dostatek tekutin a jídla

I když cestujete třeba jen na kratší vzdálenost, je třeba psovi zajistit dostatek tekutin. Psovi se při jízdě může dělat nevolno, takže mu voda přijde vhod. Velmi praktické jsou skládací nylonové misky na vodu. Myslete také na dostatek jídla. Při jízdě je vhodnější krmit psa granulemi, které tolik nedráždí žaludek.

  1. Pravidelné přestávky

Pokud vyrážíte na delší trasu a převážíte psa, měli byste s ním dělat pravidelné přestávky. Nechte při nich psa alespoň 5 minut proběhnout. Uleví se mu a při jízdě bude klidnější.

  1. Čerstvý vzduch

Psovi se bude cestovat lépe, pokud bude mít po celou dobu jízdy dostatek čerstvého vzduchu. Stačí pootevřít okénko, klimatizace není úplně vhodná. Nikdy ale nedovolte, aby pes vystrkoval hlavu z auta. Mohlo by dojít ke zranění.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce