Itálie v Praze

Trávíte léto v Čechách? To ještě neznamená, že si nemůžete připadat jako ve slunné Itálii! Počkejte si na opravdu povedený letní den a udělejte si výlet třeba do našeho hlavního města. Fontána s italskou atmosférou, která se nachází u Národního muzea, je bohužel stále v rekonstrukci, ovšem neprohloupíte ani návštěvou zpívající Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti. Takovou nemají ani v Itálii.

Zdá-li se vám fontána pro navození italské atmosféry málo, zajděte si na pořádnou pizzu. Nejste-li místní, určitě oceníte služby webové stránky nebo aplikace Restu. Stačí v ní najít rubriku pizzerie Praha a hned se vám ukážou nejbližší restaurace včetně otevírací doby, jídelního lístku i hodnocení hostů. Součástí Restu je i rezervační systém, takže si můžete online zamluvit stůl. (A nebojte se, Restu nefunguje jen v Praze, úplně stejné funkce, včetně upozornění na speciální akce, najdete i v rubrice pizzerie Brno.)

Italové milují kávu. Ale pozor, třeba takový obyvatel Neapole nesedí hodinu v kavárně a neupíjí jedno latté. Místo toho navštíví několik svých oblíbených kaváren, pozdraví se s jejich majiteli a v každé si dá maličký šálek sladkého černého espressa. Kavárny v Praze zajisté nezůstávají pozadu, ale je na vás vyzkoušet, jak moc jsou v přípravě kávy úspěšné.

Poslední zastávkou po náročném dni by měla být cukrárna s pravou italskou zmrzlinou. Anebo máte raději panna cottou či tiramisu? Restu vám v záložce cukrárny Praha najde přesně to, co máte rádi.

Že je pro vás Praha daleko? Nevadí. Udělejte si svoji soukromou italskou dovolenou jinde! Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci Restu, která vám najde to pravé místo, kde si vychutnáte italské speciality a osvěžíte se sklenicí Lambrusca či italského vína. Uvidíte, že vás italské slunce a dovolenková nálada hned tak nepřejdou.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce