Vydejte se do Bulharska

Krajina pokrytá převážně horami nabízí nesčetné množství horských jezer a téměř nedotčenou přírodu. Od západu k východu se táhne napříč celou zemí téměř 500 km dlouhé pohoří Stara planina. V některých místech lze spatřit ostré útesy tyčící se nad moře, v jiných jsou k vidění ospalé vesničky žijící v mnoha směrech podle odkazu svých předků.

Na východě země přechází v písčité pobřeží, nabízející řadu krásných pláží a turistických center, ideálních pro příjemné strávení letní dovolené. K nejvyhledávanějším letoviskům patří zejména Albena, Pomorie, Sozopol, Nessebar, Varna a Svatý Vlas. Proč? V obklopují je pláže pyšnící se prestižním oceněním Blue Flag.

Dovolená v Bulharsku patří mezi Čechy k těm nejoblíbenějším. Každoročně se sem vydá mnoho turistů a někteří z nich se sem opakovaně vracejí. Největší zájem o dovolenou u moře bývá v letním období, zatímco v ostatních, zejména jarních a podzimních měsících, roste spíše zájem o zájezdy do vnitrozemí Bulharska. Tato země totiž nabízí kromě překrásných pláží také řadu dalších lákadel, jako jsou třeba národní parky, festivaly či historické památky, které lákají zejména starší ročníky. Bulharsko je mimo jiné vyhlášené i svou kuchyní, ze které pochází řada mezinárodně uznávaných pokrmů, jako jsou třeba šopský salát nebo čevapčiči. Neméně důležitou roli hraje výroba červených i bílých vín, a národní nápoj zvaný Rakije, který se vyrábí destilací zkvašeného ovoce.

Poznávání nebo relax?

Bulharsko je zemí nabízející velké množství nevšedních zážitků, o něž každoročně stoupá zájem. Nabízí poznávání památek, návštěvu Sofie, hlavního města země, a dalších významných měst jako jsou Burgas, Dobrič, Plovdiv či Varna. I když je Bulharsko samo o sobě cenově velmi přístupné, díky last minute Bulharsko budete mít celoživotní zážitek za pakatel. Pto ty, kteří si chtějí rezervovat svůj oblíbený hotel v nejlepší přímořské destinaci, je tu zase first minute Bulharsko, který Vás oproti nerozhodným návštěvníkům značně zvýhodní. Hlavním a největším letoviskem v zemi je Sluneční pobřeží, na kterém se nachází přes 500 hotelů a jehož celková kapacita činí přibližně 200 tisíc lidí. Oblíbená destinace nabízí mimo koupání v moři a kvalitních hotelových služeb také plavby lodí nebo potápění. Večer pak baví návštěvníky bulharská kulturní představení.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce