Na výlet do Ruska – co vše musíte vyřídit?

Rusko je zemí, kterou se vyplatí vidět. Odlišná a současně v mnoha ohledech nám blízká kultura, monumentální památky a třeba i cestovatelský hit Transsibiřská magistrála jsou jen malé střípky z velkého množství atraktivních míst, které Rusko nabízí. Rozhodli jste se do Ruska vyrazit? Máme pro vás seznam věcí, které je třeba vyřídit. Začneme koupí výhodných letenek a podíváme se i na vyřízení víza!

Kdy je ideální jet do Ruska?

Rusko je, co se týče rozlohy, největší zemí světa. Mezi jednotlivými místy existují velké podnební rozdíly. Než začnete plánovat cestu, informujte se, jaké počasí v dané oblasti panuje, ať nejste zaskočeni.

Z České republiky se létá často a za málo!

Mezi Českou republikou a Ruskem létá několik letadel denně. Létá se z Karlových Varů a z Prahy. Ceny letenek se různí, někdy se vyplatí čekat na poslední chvíli, jindy je výhodnější koupit letenky i několik měsíců dopředu. Chcete koupit letenku co nejlevněji? Doporučujeme se stát fanoušky facebookových stránek, kde lidé sdílí tipy na super výhodné ceny letenek. Poměrně často se objevují letenky do Ruska za akční ceny z Budapešti, kam se dostanete pohodlně vlakem nebo autobusem.

Měna a jazyk

V Rusku je měnou rubl, je výhodné si peníze vyměnit ještě před cestou. Ne všude se totiž dá platit kartou. Úředním jazykem je ruština, ve velkých městech se bez problémů domluvíte také anglicky. Rusové jsou ale poměrně hrdý národ. Budou k vám přívětivější, pokud se naučíte alespoň základní fráze v jejich rodné řeči.

Jak vyřídit vízum Rusko?

Občané České republiky si pro vstup musí vyřídit vízum Rusko. Vyřizuje se na ambasádě v Praze, na Ruském vízovém centru v Brně a také na Generálním konzulátu ruské federace v Karlových Varech. Vyřízení víza je pro nezkušeného cestovatele poměrně složitá procedura. Je třeba mít aktuální fotografii, doložit platné cestovní pojištění a několik dalších náležitostí. Jestliže s vyřizováním víz nemáte zkušenosti, nechte si ho vyřídit přes zprostředkovatele. Turistické i cestovní vízum objednáte online například přes vizumdoruska.cz. Kolik vás to bude stát? Podívejte se na vízum Rusko cena.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce