Lyžařský sen, který se snadno změní ve skutečnost

Široké a krásně upravené sjezdovky, kvalitní sníh, ubytování přímo u sjezdovky, skvělé lyžařské podmínky od prosince až do konce dubna. Že to je jen sen? Ale kdepak. Přesně takové je lyžování ve Francii. Stačí jen stanovit datum, zvolit některé z lyžařských středisek, vybrat vhodné ubytování a můžete vyrazit. A že je opravdu z čeho vybírat, o tom se můžete přesvědčit sami.

Na ledovec Grande Motte

Jedním z velmi oblíbených lyžařských středisek ve Francii je Tignes. Najdete ho v Savojských Alpách, na konci údolí Tarentaise. Středisko je tvořeno pěti částmi a díky ledovci Grande Motte je zde lyžování možné po celý rok. Těšte se na 150 kilometrů rozmanitých sjezdovek, často s velkým převýšením, a 47 lanovek a vleků. Pro milovníky adrenalinu je zde připraven snowpark. Nechybí ani řada barů a restaurací, kde si můžete vychutnat zaslouženou chvilku odpočinku.

Dalším z nabízených středisek je Les Menuires, které se nachází v údolí Vallée de Belleville. Zde na vás čeká 160 km krásně upravených sjezdovek a 28 km tratí pro běžkaře. Najdete zde všechny druhy sjezdovek, od těch určených pro úplné začátečníky až po ty nejnáročnější a nechybí ani plně vybavený snowpark.

Neméně oblíbeným francouzským lyžařským střediskem je Les 2 Alpes, které leží přibližně 60 km od Grenoblu. Panují zde výborné lyžařské podmínky, které umožňují lyžování od prosince až do května. Toto krásné středisko nabízí svým návštěvníkům 225 km prvotřídních sjezdovek, které jsou většinou nižší a střední náročnosti, a ledovec Mont de Lans nabízející snad největší prostor pro letní lyžování. Areál Les Deux Alpes je velmi vyhledávaným místem všech milovníků freeridu a snowboardingu.

Lyžování až do května

Vynikající lyžařské podmínky od prosince až do května nabízí také středisko Val Thorens, kde na vás čeká hned několik nej. Jedná se o nejvýše položené evropské lyžařské středisko, které leží v lyžařsky nejrozsáhlejší oblasti na světě. Zde je pro vás připraveno 140 km sjezdových tratí, které jsou většinou pokryty prachovým sněhem. Když si budete chtít odpočinout od lyžování, můžete navštívit budovu sportovního centra či si dopřát odpočinek v místním aquaparku.

Zážitek, na který jen tak nezapomenete. Takové bude letošní lyžování Francie. Stačí si jen vybrat, které svahy budete letošní zimu brázdit.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce