Vlastníte funkční oblečení? Při turistice a sportu je to nutnost!

Užíváte si rádi své volno v přírodě při sportu a turistice, ale necítíte se příliš komfortně, máte-li si sundat bundu nebo třeba boty? Pokud ve vaší výbavě chybí funkční oblečení, možná jsme právě odhalili důvod, proč na túře necítíte tak lehce jako ostatní. Funkční oblečení nezískalo svůj název jen tak pro nic za nic a některé druhy tohoto oblečení jsou zkrátka dnes při jakémkoliv pohybu již absolutní nutností.

Hodně vám pomůže funkční nátělník

Především je to osobní pohodlí, které funkční oblečení přináší. Určitě není nutné pořizovat si celou skříň nového termo oblečení. Pro začátek postačí několik základních kusů, které vždycky využijete. Nátělníky představují absolutní základ, který vám váš pohyb v přírodě i při sportu hodně zpříjemní. Mají termoizolační vlastnosti: po celou dobu sportování budete v suchu a teple. Jsou vyrobeny z jemného a příjemného materiálu, vynikají nízkou hmotností a zabraňují množení bakterií a tvorbě zápachu.

Častým problémem bývají špatné ponožky

Přestože většinou považujeme ponožky za méněcenný kus oblečení, na kterém zas až tolik v běžném životě nesejde, při pohybu je to jinak! Speciální kotníkové ponožky jsou vyrobeny z jedinečného materiálu s obsahem stříbra, který dokáže zabraňovat množení bakterií, a tím zároveň snižuje nepříjemný zápach stejně, jako tomu je u tílka. Takové ponožky jsou velmi komfortní a využijí je nejen sportovci, ale i všichni ostatní, kteří mají s pocením nohou problémy.

Multifunkční kompresní návleky

Určitě jste už někdy zaznamenali běžce či jiné sportovce, kteří mají pod tričkem nebo kraťasy natažené speciální kompresní návleky. Ty slouží jako efektivní ochrana rukou a nohou, zkracují regeneraci svalů po sportovním výkonu a také zahřejí v chladném počasí. Pořiďte si je třeba na zkoušku a brzy uvidíte, že bez nich již neobejdete.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce