Ubytovat se v Budějovicích mimo centrum by byl hřích

„V Budějovicích by chtěl žít každý!“ říká klasik, ale pokud tam nežijete, určitě stojí jihočeská metropole za návštěvu. Ať už jedete do města na soutoku Malše a Vltavy na výlet s rodinou, romantický pobyt se svou láskou nebo jen na vícedenní služební cestu, České Budějovice ubytování bude tím prvním hledaným souslovím ve vašem vyhledávači. A jaké ubytování České Budějovice nabízejí?

Co třeba apartmány České Budějovice? Na jednom z nejkrásnějších míst města, v historickém centru a nedaleko centrálního budějovického náměstí leží Apartmány Zadní Mlýn. Citlivě zrekonstruovaný historický dům nabízí apartmány od 1 + 0 do 3 + 1 vybavené vlastním sociálním zařízením a kuchyní. Vybavení pokojů bylo navrženo s cílem působit na hosty příjemným a útulným dojmem. Žádný uniformní hotel, ale naopak individuální péče o pohodlí hostů. Například každý apartmán má zajištěn autonomní ohřev vody a budova má centrální vytápění.  

I když budete ubytováni přímo v historickém jádru města, problém nebudete mít ani s parkováním. Hlídané parkoviště je asi 150 metrů od apartmánů.

Ubytování České Budějovice centrum v Zadním Mlýně vám umožní poznat město a hlavně jeho střed z první ruky. Z oken budovy uvidíte i na slavnou dominantu města Černou věž a na výše zmíněný soutok Vltavy a Malše to budete mít jen 500 metrů chůze. O pohodlí hostů se stará mimo jiné i sám majitel, který návštěvníkům rád představí historii nedalekého Zadního Mlýna, po němž jsou apartmány pojmenovány.   

Ubytování v Českých Budějovicích přímo v centru města má i další výhody. Pěšky si projdete všechny památky od Samsonovy kašny na největším čtvercovém náměstí v Česku přes návštěvu katedrály svatého Mikuláše až po méně poetické, ale k městu neoddělitelně patřící Masné krámy. Kousek od náměstí najdete Jihočeské muzeum a zhruba za 20 minut pomalé chůze nebo po pár stanicích autobusem se dostanete i k Budějovickému Budvaru. A pokud sednete do auta, dostanete se velmi rychle do nádherné jihočeské přírody, nebo se můžete vydat na prohlídku dalších historických dominant tohoto kraje. Po návratu se vám bude v Apartmánech Zadní Mlýn krásně odpočívat.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce