Prohlédněte si recenze hotelů na Korfu, prvotřídní řecká dovolená už na vás čeká

Ostrov Korfu patří právem mezi nejvyhledávanější středomořské lokality. Více než šest set kilometrů čtverečních, říká se, že jde o nejzelenější místo v celém Řecku. Doslova na každém kroku tu roste nějaký olivovník, sto tisíc obyvatel ostrova v Jónském moři se dále živí i rybolovem nebo vinařstvím, které tu kvete už celá staletí. A co dalšího tu na vás ještě čeká?

Spoustu stinných hájů, ve kterých se odpočívá jedna radost

Během letních měsíců tu prakticky vůbec neprší, vegetaci ostrova živí hluboké zásoby podzemních vod ze zimních dešťů. Oproti rozpálené Krétě tu najdete odpočinek hlavně ve stínu cypřišů a oliv. Metropole ostrova je plná odkazů na benátskou minulost, podle pověsti tu krátce žil i sám král Odysseus, Korfu navštívila i císařovna Alžběta Bavorská, zvaná též Sisi. Pojďme si však prohlédnout některé místní hotely. Rozhodně je z čeho vybírat, nebojte se proto pročíst si pár recenzí, budete mít hned jasněji, kam přesně zamířit.

Tak například, Akrotiri Beach hotel Korfu přináší sportovní vyžití nejen v podobě golfu, potápění a tenisu, ale i pořádnou porci pěší turistiky. Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, velký hotelový bazén, nádherný výhled na moře, ale také písčitá pláž, která je ideální nejen pro rodiny s dětmi. Hotel je situovaný na skalním útesu, najdete jej asi dvaadvacet kilometrů od místního letiště.

Další variantou pro milovníky řeckého světa je třeba hotel Albatros Korfu. Tříhvězdičkový hotel je vzdálen asi osmnáct kilometrů od centra ostrova, nachází se v letovisku Moraitika. K dispozici je nejen milovníkům všech sportovních aktivit (nabízí se tu stolní tenis, ale i plážový volejbal), je ideální také pro rodiny s malými dětmi. Pro ty je tu totiž speciální bazén a hřiště, stejně jako miniclub – nudit se tu rozhodně nebudou ani v nejmenším.

Korfu, kterému rodilí Řekové říkají spíše Kerkyra, nabízí hodně i pro milovníky historie. Zdejší Staré město se totiž nachází už deset let na seznamu UNESCO, což je skvělá pozvánka pro každého, komu učarovala starobylá architektura řeckého střihu. Jak jsme již naznačili, nejlepším obdobím pro turisty je od května do září. V těchto měsících tu totiž prakticky vůbec neprší, což se bohužel nedá tak docela říct o zimě.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce