Ještě jste nebyli v Karlových Varech? Vyzkoušejte si to letos!

Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou relaxu i dojmů, zvolte světoznámé lázně Karlovy Vary. Vyzkoušíte si zde léčivé účinky minerálního pramene Vřídlo, necháte se rozmazlovat lázeňskými a wellness procedurami. Kromě toho poznáte město a jeho okolí, které poskytují nepřeberné možnosti kulturních a turistických zážitků. 

Oblast západních Čech je bohatá na minerální prameny a právě lázně tuto oblast proslavily ve světě. Do Karlových Varů, ale i do dalších lázní tzv. Lázeňského trojúhelníku jezdí lidé z celého světa za léčbou a odpočinkem. Dlouhodobé pobyty zvou také k poznávání lázeňské architektury, která je sama o sobě velkým lákadlem, ale v poslední době klienti dychtí poznat nejen tento kraj, jeho památky a zvláštnosti, ale i širší okolí.

Každé lázeňské město v západních Čechách, ať už jsou to nejstarší a nejznámější Karlovy Vary se svými vřídly a Becherovkou, nebo naopak nejmladší Mariánské Lázně se zpívající fontánou, nebo malebné Františkovy Lázně s rozlehlými parky, všechny nabízejí svým návštěvníkům nevídané architektonické požitky. Na přelomu 19. – 20. století, kdy zdejší lázně zažívali největší rozkvět, vznikaly zajímavé lázeňské stavby v historizujícím stylu. Proto se na svých toulkách lázeňskými centry můžete setkat s prvky neorenesance, neobaroka, nebo secese. Vše na jednom místě.

Bus_Otokar_airport_IMG_8901

Nabídce turistů se přizpůsobují také hrady a zámky v okolí. Nejvýznamnější památkou kraje je bezesporu relikviář Sv. Maura, který můžete vidět na zámku Bečov. Zámek v současnosti rozšířil svou nabídku i o trasu věnovanou malým návštěvníkům. Své kouzlo si po generace zachovává i zámek Kynžvart a nový kabát oblékl interiér kláštera v Teplé.

IMG_6286u

Svou pozornost si zaslouží zámek v Chýších, který jako fénix z popela vstal díky úsilí nových majitelů Lažanských. Takových objektů, hradů a zřícenin najdeme v západních Čechách spousty. Bohužel po vysídlení původního německého obyvatelstva, byla celá řada z nich natolik zdevastována, že ani pomoc nových majitelů by jejich nezachránila. Milovníci turistiky a poznávání v centru Karlových Varů jen pár kroků od kolonády mohou najít kvalitní ubytování v našich hotelech 3 * standardu.

IMG_9189

Blízkost města Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti mezinárodních cestovatelských zážitků. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Drážďany s galerií Starých mistrů, nebo město hudebního skladatele Richarda Wagnera – Bayreuth, historický Norimberk i pro děti, hrady Loket a Vildštejn, města Praha a lázeňský trojúhelník, Plzeň a pivovar Pilsner Urquel, Český Krumlov – památka UNESCO, Krušné hory, pivovarská restaurace Ve Skále v pivovaru Chodovar. Cestovní kancelář Kaleidoskop Travel se zaměřuje na jednodenní výlety i několikadenní zájezdy do Německa, Rakouska, Francie, Itálie a Švýcarska. Prodává i vstupenky na koncerty a to prostřednictvím portálu Infocentra Karlovy Vary.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce