Proč navštívit Filipíny? Mají více lákadel, než si myslíte

Klasické zajímavosti spojené s přírodou, stejně jako historií chce poznat většina lidí, která tuto oblast navštíví. Pokud chcete být jiní, podívejte se s námi, jak může právě vaše Filipíny dovolená vypadat. Tím prvním unikátem je třeba to, že dokonale změníte svůj postoj k životu. Zapomenete na stres a problémy, jelikož úsměv, který je všude kolem vás, je rozhodně nakažliví. Navíc nezapomínejte na to, že jako turisté budete velmi oblíbení. A tak to můžete být i vy sami, kdo je zajímavou turistickou atrakcí, se kterou si chtějí všichni povídat.

Ochutnejte také místní pokrmy

Těmi jsou Filipíny rozhodně vyhlášené. A to nejenom tím, že jsou levné, ale hlavně z toho důvodu, že jsou také chutné. Pokud nevíte, s čím by měly být vaše poznávací zájezdy na Filipíny konkrétně spojeny, jsou nejznámějším jídlem třeba banány vařené v páře. Ty rozhodně ochutnejte. Stejně tak vás zaujme ale i okurkový džus, stejně jako sele na rožni, které je natíráno speciální omáčkou. Hlavní výsadou místního jídla je především čerstvost. A to platí jak o situacích, kdy půjdete do restaurace, tak to platí i o chvílích, kdy se rozhodnete pro to, že se najíte venku, u některého z mnoha stánků.

Nechte se pohltit místní atmosférou

Zatímco v menších vesničkách je spíše klidná a přátelská, ve větších oblastech budete překvapení místním ruchem. Ideálním příkladem může být Manila. Zde si určitě nenechte ujít jízdu jedním z typických dopravních prostředků, kterým je Jepney. Je určený až pro dvanáct osob a kromě nízké ceny se zde setkáte s řadou místních lidí. Typické pro velké město je ale i množství pobíhajících dětí stejně jako kohoutí zápasy, nebo chaos na silnicích. I to je něco, co našince rozhodně zaujme. Když k tomu přidáme i návštěvu kostelů, kde je jenom o něco menší ruch než na samé ulici, bude i vám jasné, že Filipíny jsou rozhodně destinací, které která za poznání určitě stojí.

Více se dozvíte zde.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce