Ostrov Hvar – místo pro milovníky klidu, romantiky i přírody

Ostrov Hvar je králem mezi dalmatskými ostrovy. Je známý již od dob antiky, má důležitou strategickou a námořní polohu bohatou na historická období s kulturními a přírodními památkami i literaturou. Díky zdejšímu mírnému podnebí, teplým zimám a příjemnému klimatu v létě je hostitelem četných hostů, nahodilých návštěvníků, ale i vědců, které přitahuje zdejší velkolepá středomořská příroda, bohatá tradice i noční život. Ostrov Hvar je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě.

ostrov Hvar

Chorvatsko a ostrov Hvar

Oddělení Hvaru od pevniny může být sice někdy handicap, poskytuje však zdárnou ochranu před továrními komíny a průmyslem či ucpanými silnicemi, které přicházejí s civilizací. Proto zde můžete najít rozlehlá levandulová pole, staré olivovníky a vinohrady, rostoucí zde stále v jedinečné harmonii člověka a přírody. Víno i olivy vítají hosty blíže k přírodě v malých Hvarských sklípcích. Pravé domácí víno za zvuku starých ostrovních písní vám dá zapomenout na každodenní rutinu. Během času stráveného na ostrově se zde zachovala hotová oáza kultury a svědectví identity. Jedinečný ostrov Hvar nabízí vše, co je třeba k nezapomenutelné dovolené.

Ubytování na ostrově Hvar

Bez ohledu na vše, co hledáte během své dovolené, najdete to na zdejším ostrově Hvar. Noční život, nádherná příroda, čisté pláže i moře. Nadchne vás architektura kosmopolitního města Hvaru, výlety lodí na Paklené ostrovy – Pakleni otoci, krásné písčité pláže vedle Jelsy, rajské pláže pod borovými háji Zavale, spojení antické a moderní architektury ve Stari Gradu, nebo exotika jižních svahů ostrova v místech Ivan Dolac, Sveta Nedjelja a Milna, nebo třeba prostředí zdejších malých Benátek ve Vrbosce, to vše vás doslova nadchne. Jízda přes levandulová pole kolem Gdinje, Zastražišće a Bogomolje, nebo klidné skryté zátoky kolem Sućuraje, je jen malá částí zážitků, které zde čekají jen na vás. Bohaté kulturní a historické dědictví Hvaru se datuje od prehistorické doby. Kvalitní soukromé ubytování na ostrově Hvar v apartmánech a pokojích soukromých domů, v hotelech o ochota místních lidí jsou zárukou dovolené, na kterou jen tak nezapomenete.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>