Výlety Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj přináší celou řadu možností, kam se vydat na výlet ve volném čase. Pochopitelně záleží hlavně na tom, kdo má co rád. Pokud jste milovníky procházek, máme pro vás tip, kam si zajít, aniž byste se museli plahočit po horských kopcích a pokud rádi spojíte procházku s historií, rozhodně si v tomto případě přijdete na své.

Co takhle navštívit Babiččino údolí, které se nachází nedaleko Náchoda a často je spojováno s výrazem, že právě sem by se měl alespoň jednou za život vypravit každý? Pokud se domníváte, že Babiččino údolí je jen staré údolí, na kterém je zajímavé tak možná Staré bělidlo, rychle vás vyvedeme z omylu.

Staré bělidlo je sice velmi zajímavým úkazem z naší literární historie, ale rozhodně není všechno, co Babiččino kouzelné údolí návštěvníkům přináší. Možná jste si doposud nevšimli, ale v Babiččině údolí je i několikvodopádů, které vás přesunou do pravé pohádkové atmosféry a ještě dlouho vám utkví v paměti. Babiččino údolí je místem, kam se budete rádi vracet a to nejen díky přírodě, zásluhu na tom má i jedinečná atmosféra a klid, které všude vládnou. Zhruba půl hodinky chůze směrem do lesů vám bude stačit k tomu, abyste narazili na jeden z prvních vodopádů. Pochopitelně nečekejte obří vodopády, z jejichž velikosti se vám až zatají dech. Jde o malé lesní vodopády, které jsou krásně zasazeny do okolí lesnaté krajiny a mnohdy dokonce velmi splývají s okolím. Šum padající vody vás ale přiláká na metry daleko.

V Babiččině údolí se v současné době nachází celkem pět menších vodopádů, které jsou od sebe vzdáleny i několik kilometrů. Vyrazit ale můžete na celodenní procházku, kterou v místních lesích rozhodně zklamáni nebudete.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce