Výlety Karlovarsko

Když se řekne Karlovarský kraj, každý si zajisté ihned vybaví Mariánské Lázně, Františkovi Lázně nebo Cheb.

Prakticky většina turistů sem míří právě za odpočinkem, do lázní nebo za wellness či na lázeňské promenády, které jinde v republice není po většinou možné vidět. Málokdo si ale v současné době uvědomuje, že je to právě Karlovarsko, které ve svém nitru skrývá různé historické památky nebo přírodní úkazy, které jsou v rámci České republiky naprosto neprozkoumány a navíc jsou ojedinělé. Vzácným důkazem jsou například Doupovské hory, které ačkoli jsou z větší části veřejnosti nepřístupné, skrývají v sobě cosi tajemného a hlavně člověkem neprozkoumaného a nezničeného. Co v sobě tedy skrývají ony Doupovské hory?

Doupovské hory získaly svůj název podle již zaniklé vesničky Doupov, kterou se po válce nepodařilo osídlit a tak zcela vymizela z našich map. Doupovské hory jsou unikátní už jen z pohledu ze silnice, která se sbíhá v několik malých silniček. Oblast hor je velmi lesnatá a v jejich nitru se nachází nejen krásné přírodní úkazy, ale zejména vojenský areál, kam je vstup zcela zakázán. Turisté se proto dostanou je na okraj hor, mohou se pohybovat jen po vyznačených cestách a scházet z cest se rozhodně nedoporučuje – ohrožení na životě. Ačkoli se zdá být procházka po horách velmi omezená, během procházky je možné vidět například naprosto unikátní skalní dutiny neboli Trpasličí jeskyně, které už léta provázejí různé pověsti o tajemných skřítcích. Ve skalách je mimo jiné možné spatřit i sopečné sedimenty, o jejichž původu neměli doposud tušení ani samotní vědci.

Budete-li se držet vyznačených cest, není se čeho obávat a navíc na jejich konci vás čeká výšlap naŠemnickou skálu, ze které se vám dostane neobyčejného výhledu na celé široké okolí.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce