Výlety Střední Čechy

Středočeský kraj to není jen Praha a její okolí. Turistům a taky cyklistům jsou k dispozici různé trasy, po kterých se mohou dostat jak do krásné přírody, tak i na některé historické památky, které rozhodně nelze při výletech vynechat. Navíc jsme Češi, tak proč bychom měli ustavičně jen létat do zahraničí k moři, když máme doma tolik zajímavých míst k vidění a mnohdy dokonce člověkem nedotčených přírodních úkazů? Každý z nás si má možnost vybírat, kam se právě vydá na výlet. A je jedno, do jakého chcete kraje. Každý kraj a region totiž nabízí příjemné ubytování, vynikající vyhlášené restaurace, kdy je navíc možné spojit gurmánský zážitek společně s tím turistickým.

Tak proč se nevydat například do Kutné Hory, na skalnaté Brdy nebo do okolí některých řek?

V posledních letech jsou velmi oblíbené rozhledny, kterých je navíc v poslední době budováno poměrně dost. Jedna z mnoha se tak nachází jen nedaleko hlavního města a představuje tak za pěkného počasí unikátní výhled do širokého okolí. Nachází se na vysokém kopci Březák, takže se připravte na dlouhou a náročnou procházku, na jejímž konci se vám ale dostane velkého potěšení. Rozhledna nese název Špulka a není ani zdaleka to jediné, co vám vrchol nebo cesta na vrchol kopce Březák, nabízí. Přímo pod rozhlednou je možné si odpočinout, seznámit se s historií samotné rozhledny, ale i jejího budování a můžete se podívat, co postě ještě navštívit. Zapomenout byste rozhodně neměli na Ptačí stezku a na ní malý dětský rybníček, který je střežen vodníkem.

Výlet na rozhlednu Špulka je ideální příležitostí, jak vytáhnout děti na pořádnou túru. Po cestě se dokonce mohou setkat s některými pohádkovými postavičkami a to nejen s vodníkem u jezírka.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce