Plzeň, ideální místo pro život i dovolenou

reality

Město Plzeň je známé zejména díky tradici pivovarnictví a průmyslovému komplexu Škoda auto. Je to ale především místo s bohatou historií, pestrým kulturním životem a krásnými stavbami. Patří k těm nejhezčím českým městům, které vyhledávají turisté z celého světa, a přesto není zaplavené cizinci. Pojďte se podívat, proč je Plzeň ideálním místem pro život.

Dostupné bydlení pro každého

Plzeň patří mezi největší města v České republice. Není odtud daleko do naší metropole ani k hranicím. Právě díky své poloze se Plzeň rychle rozvíjela a stala se tak jedním z významných obchodních a průmyslových center v ČR. Pokud hledáte bydlení ve větším městě s velkým kulturním bohatstvím a vysokou zaměstnaností, najdete ho právě zde. Oproti Praze se v Plzni dají sehnat zajímavé nemovitosti za rozumnou cenu. Je tu mnoho pracovních příležitostí, vynikající dopravní obslužnost a bohaté vyžití pro děti. Plzeň má zkrátka vše, co očekáváte od většího města. Najít tu pravou nemovitost k bydlení nebo podnikání vám pomůže realitní vyhledávač, jako je například server Digi reality.

Kulturní památky na každém rohu

Do Plzně se jezdí nejen za vynikajícím pivem, ale především za kulturou a historickými památkami. Pravděpodobně každý, kdo se někdy vyskytl v Plzni, bude mít v paměti úchvatnou renesanční budovu městské radnice, která se nachází na náměstí Republiky. Fasáda budovy zaujme sgrafitovou výzdobou, na níž jsou vyobrazeni někteří čeští panovníci, několik ctností a také městský znak. Na náměstí Republiky se nachází kromě radnice i gotická Katedrála sv. Bartoloměje, která určitě stojí za prohlídku.

V centru města narazíte na monumentální novorománskou stavbu Velkou Synagogu, jež je vzpomínkou na plzeňskou židovskou obec, která byla během druhé světové války zlikvidována nacisty. Tato budova přežila druhou světovou válku pouze díky tomu, že sloužila jako strategický opevněný bod německé armádě. Vydáte-li se na jihovýchod Plzně, neměli byste si nechat ujít návštěvu Františkánského kláštera, jež zde stojí zhruba od roku 1380. Byl postaven necelých sto let po založení samotné Plzně, a společně s Katedrálou sv. Bartoloměje patří k nejstarším dochovaným plzeňským památkám.

Město pro milovníky dobrého piva

Plzeňský Prazdroj si svou lahodnou chutí získal fanoušky ve všech koutech České republiky i po celém světě. Pivovarnictví má v Plzni dlouhou tradici. Roku 1295 udělil zakladatel města Václav II. várečné právo několika měšťanským domům a od té doby se v Plzni vaří pivo. Patříte-li k milovníkům piva, budete tu šťastni. Prakticky na každém rohu najdete pivnici nebo restauraci, kde se točí Pilsner Urquell či Gambrinus. V okolí města se nachází několik pivovarů, které jsou zdrojem nejen tohoto zlatého moku, ale také pracovních míst.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce