Kontrola golfového vybavení po zimě

Zima už je pomalu, ale jistě za námi, avšak do začátku golfové sezony ještě nějaký ten pátek zbývá. Proto je právě teď ideální doba na kontrolu vašeho golfového vybavení. Budete tak mít nachystané všechno v předstihu, bez stresu a jen co se počasí umoudří, můžete bez jakéhokoli zdržování vyrazit rovnou na hřiště. Jistě jste už celí nedočkaví, abyste váš pracně pilovaný golfový švih a přesný odpal vyzkoušeli místo simulátorů hezky „v terénu“.

Kvalitní péče je základ

Ze všeho nejdřív zkontrolujte vaše golfové hole. Vydrží ještě nadcházející sezonu nebo už je nejvyšší čas pořídit nové? Na tuto otázku vám odpoví váš trenér, s nímž jejich stav zkonzultujte. Obrátit se ale můžete také přímo na tzv. fittéra, který vše pečlivě přeměří. Hole se totiž hraním ohýbají, a i když to nemusí být na oko zřejmé, přístroje vše odhalí. Obecné pravidlo zní, že hole by se měly měnit každé čtyři roky, ale záleží to samozřejmě na mnoha faktorech – na jaké úrovni a jak často hrajete, v jakém jsou stavu. Aby zůstaly co nejdéle ve skvělé kondici, musíte se o ně důkladně starat. Péče začíná už samotným skladováním, nesvědčí jim vysoké teploty ani vlhkost. Nechcete-li, aby se na nich podepsala koroze, místo garáže pro ně raději najděte místo někde doma. Od věci není ani používání krytů golfových hlav, které zabraňují jejich zničení. Nečistoty z holí odstraňujte po každé ráně, zaschlá špína by šla ven velmi ztuha – to ostatně platí i v případě golfových míčků. Mějte proto vždy při ruce ručník, kterým vše otřete. Jistě pro něj najděte dostatek místa v golfovém bagu, ať už je to bag na nošení, bag na vozík, příruční taška či cestovní bag na golf. V mnoha areálech nechybí ani myčky, které vám práci ulehčí.

Čas na nové vybavení

Pokud naznáte, že je čas pro pořízení nového golfového vybavení, pak je právě teď ideální doba, abyste tak učinili. Specializované obchody se totiž nyní doslova předhánějí v různých výprodejích a slevách, takže můžete výrazně ušetřit. A to je skvělá šance nejen pro ty, kteří tomuto sportu už zcela propadli, ale také pro začátečníky, kteří se chystají investovat do svého prvního vlastního golfového setu. Jestli si nevíte s nákupem rady, nebojte se zeptat odborníků. Se správným vybavením se vám bude hrát jedna radost!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce