Kokořínsko tipy na výlet

Kokořínsko je známé hlavně pro hrad Kokořín, který se v této oblasti nachází. Není to ale ani zdaleka jediný historický hrad. Během putování po historických hradech totiž není dobré zapomínat ani na tajemný hrad Houska, který sice není tak známý, ale zato jej provází zajímavé, mnohdy až děsivé, pověsti, navíc v rámci jeho historie jej navštívila nejedna slavná osobnost. Hrad Houska je velmi dobře ukrytý v korunách stromů a tak je možné, že jej z některých míst ani nebudete mít šanci spatřit. Kromě dvou hradů, které se na Kokořínsku nachází, není dobré zapomínat ani na slavné pokličky.

Jde o tzv. Jestřebické a Mšenské pokličky, které stojí pár kilometrů od nedobytného hradu Kokořín. Jedná se o pískovcové skalní útvary, které mají na svém vrcholu jakoby “pokličku”, mohutné útvary jsou někdy nazývány i jako houby. Co je ale třeba ocenit, že zrovna tyto skalní útvary nejsou nijak ovlivňovány rukou člověka a všechno si sama vytvořila příroda. Nezapomínejte, že oblast Kokořínska je chráněnou krajinnou oblastí a je vhodné se zde pohybovat po vyznačených cestách a turistických stezkách.

V okolí unikátních skalních útvarů se nachází i jeskyně, skalní bludiště nebo cesty vedoucí mezi skalami. Různých tipů na výlety po Kokořínsku je opravdu neomezeně a každý z návštěvníků si může naplánovat trasu podle toho, co chce právě vidět. Nezapomínejte ale, že terén je zde poměrně náročný, do těla si dáte hlavně v případě, že budete chtíti vystoupat až na vrchol rozhledny. Neměli byste proto přeceňovat své síly a raději si výlet rozložit na dva dny. Oblast Kokořínska je velmi rozmanitá a kdybyste snad chtěli projít všechny památky a přírodní úkazy v jeden den, nebude vám tak málo času stačit.15

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce