Vstupte do nové cyklistické sezóny vybavení

Jaro se blíží mílovými kroky a probouzející se příroda vybízí k venkovním aktivitám, kde po dlouhé zimě načerpáme dostatek slunečního svitu. Sportovci tak mohou odhodit těžké zimní svršky a směle vyrazit vstříc přírodě, kde se po mírném odpočinku dostanou zpět do kondice. Někdo preferuje plavání, jogging nebo stále oblíbenou cyklistiku. Před zahájením nové sezóny si vaše zazimované kolo pozornost jistě zaslouží, neopomeňte však ani potřebnou výbavu, která vám u této činnosti dopřeje dostatek pohodlí.

Od hlavy až k patě

Možná jste zastánci volnějšího stylu, kdy si na kolo vezmete jeden ze svých klasických sportovních outfitů a máte vyřešeno. Ovšem proč se fanoušci tohoto sportu odívají do cyklistického dresu má svůj důvod. Jedná se o funkční materiál, který disponuje dokonalou elasticitou, navíc má v sobě antibakteriální složky, vystýlku a v neposlední řadě je odolný proti tělesné vlhkosti, díky rychleschnoucí látce. Ten se popere i s nepříznivým počasím, nemusíte se proto obávat, že absolvujete část cesty promočení. Volbu kvalitního dresu tedy definujeme jako základní stavební kámen celého cyklistického vybavení, avšak je nutno jej doplnit o cyklistické kalhoty. Obdobně jako dres jsou rezistentní vůči vodě, zároveň poskytují dostatečnou prodyšnost.

Také cyklistické tretry skýtají svým majitelům mnohá praktická využití. V prvé řadě je rozdělujeme na boty s a bez nášlapného systému. Ten umožňuje, že se podrážka přímo napasuje na pedál a vy tak využijete při šlapání maximální přenos síly právě do tohoto místa. Vybírat můžete se specifických modelů pro horskou i silniční cyklistiku.

Módní, praktické a nepostradatelné doplňky

Při jízdě na kole nám chtě nechtě vždy hrozí určité procento pádu. Vystavit se riziku těžkého zranění chce málokdo, proto není radno vyjíždět do terénu bez helmy, ať už se jedná o krátké zaskočení do obchodu nebo dlouhou vyjížďku do přírody. Při výběru cyklistické přilby dbejte toho, aby perfektně padla a nikde neodstávala. Důležitá je taky hmotnost, ale pozor, příliš lehké modely nemusí zaručovat plný standard bezpečnosti. Krom té je důležitá i estetická stránka, zvolte si helmu dle svého gusta, nabídka barev i tvarů je široká. Poslední věcí, kterou během svých výletů nejednou oceníte, jsou cyklistické brýle. Nejde jenom o šik doplněk, chrání vaše oči před sluncem, větrem a také nepříjemným hmyzem.

Máte vše? Nyní už jen stačí vyrazit do terénu a načerpat energii v přírodě. Pokud jste přeci jenom na něco zapomněli, širokou škálu všeho výbavy pro cyklisty, včetně možnosti nechat si ušít dres na míru, naleznete v e-shopu www.proficyklodresy.cz.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce